Zigzag Örgülü Örtü Modeli

zigzag örgülü örtü modeli

Zikzak örgülü örtü modelleri; sıcak, canlı ve rengarenk haliyle siz bayanların birçok yerde işine yarayacaktır.

Çocuk odasında sevimli bir yatak örtüsü, kır gezintilerinde ister battaniye, ister yaygı olarak böyle bir örtüyü kullanabilirsiniz veya oturma odanızdaki divanı doğadan gelen bu renklerle kaplayabilirsiniz. Örtünüzü türlü değişik renk uyumunu yaratarak yapmak sizin elinizde.

Ne var ki hafif ton farklılaşmalarını tercih ederseniz ince ve zarif bir kompozisyon, parlak ve zıt renkleri tercih ederseniz neşeli, hareketli bir sonuç ortaya çıkacaktır. Eğer evdeki yün artıkları böyle bir kompozisyona yetecek gibiyse, o zaman örtünüz güzel olduğu kadar da ucuza çıkmış bir eser olacaktır.

Kullanılan Malzemeler
Sizlere sunduğumuz model için; renklerin her birinden 150’şer gr spor yün (Nako-venezia) yeşil, su yeşili, koyu yeşil, pas rengi, kiremit rengi; 100’er gram da turuncu, sarı, bej ve beyaz; 6 numara tığ yeterli olacaktır.

Örgüler
Yengeç örgü (geriye doğru, yani soldan sağa örülen sık iğne).

Örgünün Yapılışı
Renkleri her iki sırada bir değiştirecek ve şu düzende sıralayacaksınız: koyu yeşil, yeşil, su yeşili, pas rengi, kiremit rengi, turuncu, sarı, bej, beyaz. 382 ilmek bir zincir çekip her sırayı aşağıdaki gibi örün:  8 ilmek basit brit,’ aynı zincir ilmeğinden 5 ilmek bir grup basit brit, 8 ilmek basit brit, 1 basit brit yapın fakat kapatmayın, alttan bir ilmek zincir atlayın, 1 basit brit yapıp daha önceki iki brit ile birlikte kapatın. Bütün sıra boyunca *’ten *’e kadar tekrarlayın, 8 basit brit ile tamamlayın. Örtünüz 82 sırada bitecektir. Son olarak çepeçevre bir yengeç örgü geçin.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>