Zayıflama İlaçları ve İnsan Sağlığı

Her zaman olduğu gibi Türkiye’de insan sağlığına önem verilmiyor. Bugünlerde çok popüler olan zayıflama haplarının çoğunluğu Sağlık Bakanlığından onaylı değil. Bu da gösteriyor ki insan hayatı Türkiye ‘de çok ucuz.

Piyasa da satılan hatta tamamen doğal olduğu iddia edilen ilaçların kimyasal içerikli olduğu ve öldürücü olduğuna dikkat çekiyor uzmanlar. Zayıflama ilaçları genelde gıda takviyesi olarak sunuluyor,beyinde açlık hissi verilmiyor ve bu şekilde iştah kesilerek zayıflamayı sağlıyor. İştah kesici maddenin adı ise sibutramin  evet bu madde iştah kesiyor fakat aşırı dozda kullanımı ise beyinde kalıcı zararlara yol açarken ölümcül olması açısından  da çok tehlikeli.

Doğal ürün olarak insanlara satılan bu ürünlerin bir çok yan etkisi var bunların en başında tansiyon yükselmesi ,ağız kuruluğu,ve kabızlık var. Ayrıca kalp krizine de yol açıyor.

Buna rağmen hala zayıflama ilaçları kullanmak isteyenlere doktor kontrolünde ve sağlık bakanlığından onaylı ilaçları kullanmalarını tavsiye ederiz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>