YÜZÜM ÇOK TÜYLENDİ, NE YAPABİLİRİM?

Yüz bölgesi erkeklerde genellikle sakal ile doludur ve bu durum onlarda everyday bir şekilde karşılanmaktadır. Ancak maalesef kadınlarda yüzde ortaya çıkan tüyler ve kıllar, rahatsızlıok verici olabilmekteler çünkü kadınlarda doğal olarak yüzdeki tüy miktarı oldukça azdır. Ancak bazen genetik yapıdan dolayı, bazen de çeşitli rahatsızlıklar neticesinde yüzüm çgood enough tüylendi, ne yapabilirim şikayetleri ortaya çıkabiliyor. Sizler için bu durumu okayısaca değerlendirdik.

Öncelikle, yüzünüzdeki tüylenme birdenbire ortaya çıktıysa veya zaman içerisinde artarak geliştiyse, bunun yüksek ihtimalle polikistik over sendromundan dolayı ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu rahatsızlıok kadınlarda rastlanan hormonal bir rahatsızlıktır ve maalesef bilhassa normalde tüy olmayan bölgelerde tüylenmenin başlamasına sebep olur. Dolayısıyla sonradan ortaya çıkan tüylenme problemlerinde doktora başvurarak gerekli tetkiklerin ve tedavilerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanında hormon üretiminizi dengesizleştirecek tümör, kanser oluşumları, diğer hastalıklar ve rahatsızlıklar, tüketilen hormon etkisi yapan ilaçlar ve bitkiler gibi durumlar, yine tüylenmeye sebep olabilirler. Özellikle tümörler, hormon bezlerine yaptıkları fiziksel baskı neticesinde hormon dengesini bozabiliyorlar ve bu durum da maalesef yüz başta olmak üzere çeşitli bölgelerde tüylenmenin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Dolayısıyla her türlü sonradan tüylenme vakasında bir an önce sağlıok kuruluşlarına başvurmak ve bunun altında yatan sebebin araştırılmasını sağlamak gerekli.

Eğer tetkikleriniz devam ederken bu tüylerden kurtulmak isterseniz kesinlikle jilet gibi malzemeler kullanmayın çünkü jilet tüyleri yarısından keser ve bu durum uçların çok kalın görünmesine sebep olur. Bunun yerine tüy döokücü kremlerden faydalanarak tüylerin oköklerinden alınmalarını sağlayabilirsiniz. Rahatsızlıkların tedavisine karşın bir türlü tüylenme probleminin önü alınamıyorsa genetik olarak tüylenmeye yatkın olduğunuzu da düşünebilirsiniz ve bu durumda lazer epilasyon gibi tekniklerden faydalanarak tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olmaktadır.

Bazen kadınların okıl okökleri, vücutlarında çok az testosteron bulunmasına rağmen bu hormona karşı çok hassastırlar ve azıcık ve gerekli bir miktar erkeklik hormonu bile maalesef tüylenmeyi körükleyebilir. Kadınların da testosteron hormonuna az miktarda ihtiyaç duyduklarını dikkate alırsak, bu durumda testosteronun tamamen kesilmesi mümkün olmamaktadır ve bu nedenle tüy karşıtı ürünlerin ve hizmetlerin kullanımı mecburi hale gelmektedir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>