Yüz Bakım Maskeleri

Kozmetik ürünlerinin pahalılığı ve zaman yetersizliği ile bazı zararlı maddeler içermeleri sebebiyle artık birçok kadın doğal ürünleri öğrenmeye ve kullanmaya başladı. Bu yüzden de işte size yardımcı olabilecek bazı tarifler :

NORMAL CİLTLER İÇİN :

— Elma Maskesi : Elmanın kabuğunu soyduktan sonra rendeleyip 1 kaşık krema ile karıştırın. Yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 10 dk sonra ılık su ile iyice durulayın.

— Yeşil Çay Maskesi : Kaynatılmış bir bardak suya 1 yemek kaşığı yeşil çay atılıp 5 dk demlenmeye bırakılır. 3 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı bal karıştırılır. Süzülmüş çay suyunu bu karışıma yavaşça ilave ediniz. İyice karıştırdıktan sonra yüz ve boyun bölgesine uygulayın ve yarım saat bekleyin.

KURU CİLTLER İÇİN :

–Buğday Maskesi : Kırılmış buğday ile zeytinyağı karıştırılır ve krem kıvamına gelene kadar mikserde karıştırılır ve ciltte 15 dk bekletilir.

–Nemlendirici Maskesi : Bir kapta yumurta sarısı ve sütü karıştırın. Yüzünüze iyice yayın. 15 dk kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.

YAĞLI CİLTLER İÇİN :

— Limon Maskesi : Kahve fincanı içine birer kaşık limon suyu ve bal ekleyin. Kıvamı bozulmacak kadar da süt ekleyin. Yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Hafifçe kuruduktan sonra nemli bir süngerle silin.

— Salatalık Maskesi : Mikserde ortalama bir salatanın yarısını soyup miksere atın. Üzerine 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini katıp püre haline gelene kadar karıştırın. Yüze sürüp yarım saat bekletin.

— Zencefil Maskesi : 1 bardak ısıtılmış zeytinyağına 3 tatlı kaşığı öğütülmüş zencefil  karıştırın. 1 saat beklettikten sonra yumuşak bir bez ile yüze uygulayın ve 15 dk bekletin.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>