Yılbaşı Hediyesi Nasıl Seçilir?

yılbaşı hediyesi nasıl alınır

Yılbaşı demek  hediye anlamına gelir… Yaşasın! Yılın bu en sürpriz dolu gününe çok az kaldı. Bazılarınızı hediye telaşı belki çoktan sardı, bazıları da son haftaya bıraktı belki de. Biz kadinsalblog olarak elimizi çabuk tuttuk ve hediye alışverişine çıkmadan önce size bazı püf noktalarından bulduk ve paylaşıyoruz:

İpuçlarına dikkat edin!
Yıl boyunca neler izlenimlediniz bir düşünün. En güzel hediye burdan çıkar. Örneğin teknolojiye meraklı bir dostunuza, Philips’ten dijital resim çerçevesi alabilirsiniz.

Hediyeye kişisellik katın
Bir hediyeyi değerli yapan, kişiye özel olmasıdır. Paketleme ve kart çok önemli olsa da, aldığınız bir hediyeye kendi el emeğinizi katmak da onu farklı kılar. Erkek arkadasınıza, eşinize ya da çocuğunuza aldığınız bir saatin içine özel bir yazı ekleyebilirsiniz. Arkadasınıza aldığınız bornoz ya da havlunun bir kenarına arkadasınızın adını yazdırabilirsiniz. Veya armağan edeceğiniz düz bir kıyafetin kenarına kendi elinizle kelebek ve çiçek gibi minik bir desen işleyip onu armağan edebilirsiniz.

İşin kolayına kaçmayın
Arkadaşlarınızın ihtiyaç duydukları şeyleri değil, beğendikleri veya istedikleri hediyeleri alın. Örneğin yeni eve taşınan bir arkadaşınıza kahve takımı ya da baharatlık seti fonksiyonel bir hediye olabilir.

Önceden hazırlık yapın
Hediye alışverişine çıkmadan önce hediye almanız gereken tüm insanların bir listesini çıkarın. Listenize göre bütçenizi ayarlayın. Çok uğraştırıcı bir iş gibi görünse de, bu liste işinizi büyük ölçüde hafifletecek. Herkese aynı değerde bir hediye almanız zaten mümkün değil. Ucuz bir hediye aldığınızda üzülmeyin, şık bir paket ve not ile onu değerli hale getirebilirsiniz. Kırtarsiyeden şık fiyonklar, kaplama kağıtları alın. Hediye paketlerine kendi elinizin değmesi, o hediyeyi daha özel yapacaktır.

Klişeye kaçma, klasikten şaşma!
Herşeyi olan bir arkadaşınıza ne alırsınız? Hediye almanın en zor yanı budur. Herşeye sahip birine maddi değerinden çok manevi değeri olan bir hediye en uygunu olur. Örneğin, Bun Design’den alacağınız esprili bir hediye, Oysho’dan karikatürlü bir iç çamaşırı ya da şık bir kutu çikolata olabilir.

Onun en sevdiği mağazaya gidin
Eğer onun favori mağazasını biliyorsanız oyuna bir adım önde başladınız. Son aldığı eşyalardan bir liste ile gidin ve tezgahtardan yardım isteyin. Size yardım etmekten memnunluk duyacaktır.

Eğer en sevdiği mağazayı biliyor ama son aldığı eşyalardan emin değilseniz dolaba biraz bakınmanın sakıncası yoktur. Bu sadece sizin onun stilini anlamanıza yardımcı olmaz aynı zamanda ona kıyafet almak istediğinizde bedenini anlamanızı sağlar.

Ailesine ve arkadaşlarına sorun
Kimse onu kız arkadaşlarından daha iyi bilemez. Size hediye seçmenizde yardımcı olmak için alışverişe bile çıkarabilirler. Diğer bir kaynak ise onun ailesi. Ona doğduğundan beri hediye alanlar onlar olduğu için iyi kötü fikirleri vardır neden hoşlandığına dair. Hatta sizden ne istediğini bile biliyor olabilirler. Yalnızca kime sorduğunuza dikkat edin. Annesi amcasından daha iyi bilecektir.

Sanal araştırma yapın
Bir insanın bilgisayarı kendi hakkında bütün bilgilere sahiptir. İnternet tarayıcısından “Geçmiş” butonuna basarak, onun son 1 ay içinde gezdiği bütün siteleri görebilirsiniz. Karıştırırken “Sık Kullananlar” listesine de bakmayı unutmayın. Buralarda sık sık ziyaret ettiği ve beğendiği siteleri görebilirsiniz. Umarız arkadaşlık siteleri bunlardan biri değildir.

Ona mükemmel bir yeni yıl hediye alabilmeniz için 3 tane daha tavsiyemiz var…

Yazılı araştırma yapın
Eğer şanslıysanız, sevdiği mağazaların katalogları vardır evinde – ve eğer gerçekten şanslıysanız bunlar Victoria’s Secret veya Frederick’s of Hollywood olur. Ortalıkta yokken bu katalogları karıştırın ve kenarı kıvrılmış veya yuvarlağın içine alınmış ürünleri not edin. Bunların istediği şeyler olması büyük ihtimal ve böylece sizde ona istediği şeyi almış olursunuz. Araştırmanızı evdeki moda veya trend dergilerini tarayarak da geliştirmek isteyebilirsiniz. Gözünüz kıvrılmış sayfalarda ve renkli notlarda olsun. Kim bilir sizin işinize yarayacak seks ipuçları bile öğrenebilirsiniz.

Tepkilerini ölçün
Ona erkek arkadaşlarınızdan birinin sevgilisine alacağı hediyeyi anlatın – bu hediye sizin de göz koyduğunuz bir şey olsun. Eğer fikri beğenirse doğru yoldasınız ve hediyeyi alabilirsiniz. Fakat beğenmezse kendinizi aşırı para harcamaktan kurtardınız ve alışveriş merkezinde park edecek yer bulamamaktan.

Mücevhere geri dönün
Diğer hiçbir şey gerçekleşmeyince, ona bir çift küpe veya bir kolye alabilirsiniz. Ama ona ilk bulduğunuz dükkandan öylesine bir kolye almayın. Var olan takılarına bakarak sevdiği taşları ve metalleri öğrenin. Hatta ailesine ve arkadaşlarına da danışabilirsiniz bu konuda. Biraz daha romantikleştirmek için takıya yazı yazdırın. İçine doğru ismi yazdırmayı unutmayın..

Ona istediğini verin
Bu tatiller stresli olabilir hatta kız arkadaşınıza öylesine bir hediye aldığınız zaman daha da dayanılmaz olur. Ona istediği hediyeyi almak için tavsiyelerimizi okuyun ve onlara uyun.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>