Yemek Masası Süslemek

Yemek Masası Süslemek

Yemek Masası Süslemek

Her Evde Her Masa İçin Geçerli İpuçları

Sofra Tekstili: Temiz ve ütülü bir masa örtüsü, masa runner’ı ve bunları tamamlayacak kumaş peçeteler ne kadar şık ve göz doldurucu olursa, masa süslemesi konusunda epey bir yol kat etmiş olursunuz.

Masanın Renkleri: Yemek masanızı süslemeye başlamadan önce en az iki renge karar verip bu renklere bağlı kalarak süsleme yapmanız hem işinizi hızlandırır hem de ortaya estetik ve göz doyuran bir masa düzenlemesi çıkmasını sağlar.

Servis Ürünleri: Temiz, birbirini tamamlayan ve sofrada bütünlük oluşturan bir yemek takımı kullanmanız en iyisidir. Plastik bir yemek tabağıyla porselen bir çorba kasesini yan yana getirmek örnek bir düzenleme sayılmaz. Öte yandan aynı model tabağın farklı renklerini ya da örneğin aynı mavi renkteki cam bardakların, farklı modellerini yan yana getirebilirsiniz.

Resmi Yemek Davetleri

Açık renklerin hakim olduğu, çorba kasesinden çay kaşığına kadar set oluşturan bir sofra takımının kullanılacağı, çatalların doğru sırada dizilmesine özen göstereceğiniz sofralardır. Masaya lüks bir görünüm veren renk ve malzemeler baş roldedir. Gümüş şamdanlar, kristal bardaklar, porselen kaseler, işli peçeteler, yaldızlı sofra örtüleri, altın rengi aksesuarlar kullanılabilir.

Samimi Yemek Toplantıları

Renkli yemek takımları, resimli masa örtüsü, geometrik desenler, eğlenceli figürler, kır çiçekleri ve hatta hoşunuza giden sevimli objeler bu masada kullanılabilir. Farklı renk ve desenleri bir araya getirebilirsiniz. Malzeme ve renk uyumunu gözetmeniz yeterli.

Kutlama İçin Yemek Masası Süslemeleri

Kutlama nedenine bağlı olarak çiçekler, mumlar ve kutlama başlığına uygun süslemeler seçilecektir. Yılbaşı sofrası için minik çamlar, kırmızı bir masa örtüsü, nişan yemeği için kalpli peçeteler, sofrada güller ya da bir doğum günü için rengarenk peçeteler ve tavandan sarkan kağıt fenerler kullanılabilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>