Yaza Özel Sofra Dekorasyonları

1. Tabakları küçültüyoruz: Klasik yemek servisi üç tabaktan oluşur: Soğuk , sıcak ve tatlı. Özel kokteyller yaz sofralarının en eğlenceli bölümüdür. Özelikle mangal partilerinde, misafirler masa etrafında oturmak yerine ayakta sosyalleşmeyi tercih ederlerken, klasik yemek servisi yerine küçük tatlı tabaklarında servis hazırlayabilirsiniz.

2. Hafif punchlar: Bu yaz rengarenk punchlar hazırlamak çok moda. Üstelik mis kokulu taze meyvelerle hazırlayacağınız içeceği isteyene alkollü ya da alkolsüz olarak da ikram edebiliyorsunuz. Meyvelerle süslediğiniz içeceği cam kasede sunacağınız gibi ayaklı büyük bir cam kadehte de ikram edebilirsiniz. Böylece masanıza farklı bir stil de katmış olursunuz.

3. Bira test partileri: Dış mekan partilerinde bu yıl lezzet testleri çok popüler. Küçük bardak ya da tabaklarda tadımlık olarak sunacağınız seçeneklerin yanına hakkında not almaları için renkli not kağıtları iliştirmeyi de unutmayın. Özellikle içecek seçeneklerini bol buz doldurulmuş galvaniz kovalarda ikram edebilirsiniz.

4. Doğallık ön planda: Sade, renkli ve uygulaması çok pratik dekorasyon fikirleri yazlık seçenekler arasında. Yeşil en trendy renk, özellikle de parlak tonları. Yemek masasının ortasına yerleştireceğiniz cam ve toprak sasılarda bol yapraklı çiçeklerle masada bir odak noktası yaratıp yiyecek ve içecekleri bunun etrafına dağıtabilirsiniz.

5. Brunch keyfi: Yaz partileri ille de akşamları organize edilmez. Eğer keyişi bir terasınız varsa bol güneşli, aydınlık ve taptaze bir pazar sabahını arkadaşlarınız için hazırlayacağınız bir brunchla karşılayabilirsiniz. Rengarenk dilimlenmiş ve süslenmiş taze meyve dilimleri, lezzetli Fransız tostları ve sıkılmış portakal suyuna kim hayır diyebilir ki? Sofram daha zengin dursun istiyorsanız menünüze şekerle karamelize edilmiş muzlar, çikolatalı kek dilimleri ve minik kadehlerde creme brulee ekleyebilirsiniz.

6. Meyve dekorları: Yaz ayları tam bir meyve şöleni gibi. Öyleyse neden bunda faydalanmıyorsunuz? Örneğin kavun, salatalık ve nane karışımını bir parça feta ekmeği ve hindibağ filizleri ile birlikte hazırlayarak şık bir sunum yaratabilirsiniz. Yanında vereceğiniz hafif alkollü bir içecek ya da bol naneli bir limonata lezzeti pekiştirir. Çok sıcak günlerde bol buzlu bir saltalık çorbası da hazırlayabilirsiniz.

7. Barmen siz olun: Barmenliğe hevesiniz mi var? Yaz partileri bunu gerçekleştirmeniz için bir fırsat. Yaratıcılığınız kullanarak birbirinden değişik kokteyller hazırlayabilirsiniz ama hepsine bir isim vermeyi sakın unutmayın. Bunu geniş bir çanağa koyarsanız ikram etmek daha kolay olur ama siz misafirleri ilk andan itibaren etkilemek istiyorsanız shut bardaklarında hazırlayarak eve girişte de sunabilirsiniz.

8. Ön parti: Aslında bu yaz ”ön parti” ler çok moda. Arkadaşlarınızla başka bir eğlence yerine gitmeden önce bir evde toplanmak ve akşamki eğlenceye kısa bir ön hazırlık yapmak keyişi olabilir, hatta sizi motive edebilir. Üstelik çok büyük bir parti olmasına da gerek yok. Minik aperatişer, leziz birkaç içecek ve hafif bir müzik yeterli olacaktır.

yaza özel sofra dekorasyonları

yaza özel sofra dekorasyonları

yaza özel sofra dekorasyonları

yaza özel sofra dekorasyonları

yaza özel sofra dekorasyonları

yaza özel sofra dekorasyonları


Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>