Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Bronzlaşmış bir tende oluşan hoş görüntü, tüm kadınları mutlu eder. Daha güzel olduklarına, vücutlarının kusursuz göründüğüne inanırlar. Ancak güneş ışınları, sıcak hava, aşırı su kaybı, deniz, havuz ve daha birçok faktörün cildi olumsuz etkilediğini de unutmamak gerekiyor.

Bu nedenle yaz sonrasında ve kışa hazırlanırken cilt bakımını ihmal etmemek, cilt sağlığı açısından oldukça önemli… Cildinizin kusursuz kalmasını istiyorsanız onu ihmal etmeyin!

Güneş koruma ürünlerini bilinçli kullanmayan birçok kişinin cildi, leke oluşumu için elverişlidir. Güneşe çıkmadan önce mutlaka koruma faktörlü ürünleri kullanmalısınız. Güneş sonrasında da cilt bakımı mutlaka yapılmalıdır. Oluşan lekelere en kısa sürede uygun ürünlerle müdahale edilmesi, lekenin yok edilmesi için avantajlıdır.

Öncelikle cilt temizliği, cilt bakımında en önemli aşamadır. Sabah ve akşam düzenli olarak kuru ciltler için krem, yağlı ciltler için de jel temizleyicilerle cildin derinlemesine temizlenmesi gereklidir.

Güneş sonrasında nemini kaybetmiş cilt kurur ve pul pul dökülmeler görülebilir. Cilt lekeleri de yoğunlaşabilir. Bu problemlerin önüne geçmek için cilde nem takviyesi yapılması yararlı olacaktır. En etkili yöntem ise nem maskesi yapmaktır.

Kullanacağınız nemlendirici ile de hem cildinizin kurumasını önleyecek hem de yaz sonrası bakım ile kışın soğuk havasına karşı cildinize bariyer oluşturacaksınız.

Haftada 1 peeling yaparak da ciltteki ölü tabakalar atılabilir. Böylece cilt daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Gözeneklerin derinlemesine temizliği ve siyah nokta oluşumunun engellenmesi, peeling sayesinde gerçekleşir. Ölü hücrelerin atılarak, akne izlerinden kurtulmak, genişlemiş gözenekleri temizlemek, sıkılaştırmak, güneş ışınlarının yol açtığı lekeleri yok etmek için peeling uygulamasından yararlanılabilir.

Güneş hasarlarına karşı tedavi edici özelliği olan dermokozmetik ürünler kullanılmasını öneriyoruz. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda başarılı sonuçlar alacaksınız.

Hatta cilt bakımında oksijenin mucizesini de yaşamanız için oksijen terapi yaptırarak, kan dolaşımının artmasıyla cildinizin gerginleştiğini ve canlandığını görebilirsiniz. Aynı şekilde oksijen terapi sayesinde, yaşlanma karşıtı özellik taşıyan serumların ve nemlendiricilerin de ciltte emilimi daha kolay olur. Böylece etkili bir sonuç almış olursunuz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>