Yaratıcı Makyaj İçin Fırça Darbeleri

Profesyonel makyaj ustaları gibi siz de yaratıcı makyaj yapabilmek için kaliteli bir fırça seti ve makyaj gereçleri kullanmalısınız. Böylece makyajda profesyonel bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Makyajın temel gereçleri olan pudra fırçası, makyaj süngeri, allık fırçası, far fırçası, far süngeri, kaş ve kirpik fırçası, ruj fırçası , kaş cımbızı ve kirpik kıvırma makası kullanarak, içinizdeki makyaj ustasını ortaya çıkarabilirsiniz.

Makyaj fırçalarını ve gereçlerini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Fondöten uygularken özellikle köşeli bir makyaj süngeri kullanın. Bu sayede fondöteni kolay uygular ve burun ya da çene çizgisi gibi sivri bölgelerde, yanak, alın, çene gibi düz alanlarda rahat dağıtabilirsiniz. Hafif nemli olarak kullanabileceğiniz makyaj süngerinde sentetik olanları tercih etmiyorsanız, küçük doğal sünger kullanabilirsiniz.

Yüz pudranızın en iyi şekilde dağılması ve yüzünüzde pürüzlü bir görüntü yaratmaması için yaptığınız her makyajda pudrayı uygularken mutlaka pudra fırçası kullanın. Fırça sayesinde yüzünüzdeki fazla olan pudrayı da rahatlıkla alabilir ve yüzünüzde dengeli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Yanaklarınızdaki rengi dağıtabilmek için büyük ve yumuşak bir fırça kullanmanızda fayda var. Yumuşak bir pudra fırçanız varsa, başka bir fırçaya gerek kalmadan allığın hafif parlaklığını bu fırça ile alabilirsiniz.

Allık fırçası kullanmak istediğinizde ise kullanımı kolay olması için pudra fırçasından biraz daha küçük bir fırça seçmelisiniz.

Herhangi bir farı pürüzsüz bir şekilde dağıtmak için far fırçası işinize yarayacaktır.

Çok fazla dağıtmadan tek hareketle sürmek istediğiniz farları uygulamak ya da kaş kemiğinizi daha yüksek göstermek için far süngerinden yararlanabilirsiniz.

Dudaklarınızda daha kalıcı ve dolgun bir etki yaratmak için ruj fırçası ile dudaklarınıza ruju uygulayın.

Kaş cımbızı da kadınların vazgeçemediği, sıklıkla ihtiyaç duyduğu aparatlardan biridir. Kaşlarınızı düzenli olarak ve doğru biçimde şekillendirmeniz için iyi bir cımbız edinmelisiniz.

Kaş ve kirpik fırçası çok amaçlı kullanılabilir. Maskara sürerken kirpiklerinizde topaklanma oluşursa, kirpik fırçasıyla tarayarak topaklanmayı ortadan kaldırabilirsiniz. Kaşlarınıza şekil vermek ya da seyrek kaşlarınızı kalem ile düzelttiğinizde kaşlarınızı yumuşatmak ve doğal bir görüntü kazanmasına yardımcı olmak için kaş fırçası ile tarayabilirsiniz.

Alışkanlık haline getirebileceğiniz bir işlemden ve makyaj gerecinden bahsedeceğiz. Kirpik kıvırma makası. Doğal kirpik görüntünüzde büyük bir fark yaratacak ve gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacak şekilde kirpiklerinizi şekillendirebilmeniz için kirpik kıvırma makasını kullanmalısınız.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>