Yağlı Ciltlere Kil Maskesi

Kadınların saçlarına, giyimlerine, yediklerine dikkat ettikleri kadar ciltlerinede dikkat etmeleri gerekir. Gözenekleri açılmış, siyah noktalarla dolmuş bir cildin hoş bir görüntüye kavuşması günlük bakım ve iyi bir cilt temizliğiyle sağlanabilir. Yağlı ciltler için oldukça yararlı olan bir madde vardır: Kil. Kille yapılan yağlı cilt maskeleri ciltte oluşan siyah noktaları önlemektedir. Herkesin evinde uygulayabileceği aşağıdaki maske tarifi düzenli ve sürekli uygulandığında olumlu neticeler verecektir.

Bir yemek kaşığı kil bir kabın içine konur.Üstüne iki yemek kaşığı ılık su dökülür. İki damla limon suyu damlatılır ve son olarak bir damlada zeytinyağı konur.

Bu karışım biraz beklendikten sonra cilde sürülür ve 10 dk bekletilir. Daha sonra ılık su ile cilt yıkanır. Ciltteki gerilme ve pürüzsüzlük hemen farkedilecektir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>