Vücut Tipinize Göre Giyinin

Vücut tipine göre giyinmek nasıl olmalı? diyorsanız, bu yazımızda size fikir verebilecek ipuçlarını bulabilirsiniz.

Öncelikle mevcut tarzınızı korumak mı, yoksa yeni bir tarz mı yaratmak istediğinize karar verin. Vücut hatlarınızı belirleyin. Kilolarınızdan şikayetçiyseniz, kıyafet yardımıyla kapatmak istediğiniz bölgeleri ya da dekoltenin zarafetini yansıtacağınız hatları belirleyin.

Kişinin kendine yakışanı giymesi için vücudunu tanıması gerekir. Kıyafetin rengi, üzerindeki desenleri, modeli, kullanacağı aksesuarlar, hatta saç rengi, saç modeli ile bir bütün oluşturmalı.

Vücudun özelliğine göre kumaş seçimi de en az renk ve model kadar önemlidir. İyi bir kumaş, istenmeyen vücut hatlarını muhteşem bir şekilde kapatabilir ya da vücuda uygun olmayan bir kumaşın üzerinizde kabus gibi duracağını tahmin edebilirsiniz.

Uzun boylu ancak kilolu bir bayan, boyuna ince çizgileri olan ya da düz, koyu renk kumaşları tercih edebilir. Vücut ölçülerine uygun, çok dar ya da bol olmayan küçük desenli elbiseleri, bel kısmında ince kemer ile tamamlayabilirler. Çanta kullanımında orta büyüklükte modellere yönelebilirler.

Zayıf ve uzun olan bayanlar ise kalın kumaşlarla vücut görünümlerini ve boy oranlarını dengeleyebilirler. Büzgülü uzun kol kıyafetlerinde geniş yakalar, üst bedene hoş bir hava katacaktır. Aynı zamanda büyük aksesuarlar da kombinlerini en iyi şekilde tamamlayacaktır.

Kilolarından şikayetçi olan kısa boylu hanımlar ise çok dar olmayan, koyu renk kumaşlardan hazırlanmış V yaka kıyafetleri ve küçük çantaları kullanabilirler.

Açık renk kumaşlar, kısa boylu ve zayıf kadınlar üzerinde şık duracaktır. Orta büyüklükte çantalarla kombinleyebilecekleri yuvarlak, kapalı yaka kıyafetleriyle boy ve vücut tipleri arasında uyum sağlayabilirler.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>