VAJİNA BEYAZLATMA NEDİR?

Geçtiğimiz günlerde bir ünlünün vajina beyazlatma operasyonu sırasındaki videosunu paylaşması ülke gündemine oturmuştu ve herkesin aklında vajina beyazlatma nedir sorusunun oluşmasının da temel sebebi buydu. Dolayısıyla biz de bu sorunun cevabını vermek için gerekli araştırmaları gerçekleştirdik. Pek çok kadında ortaya çıkabilen vajina kararması sorununa oldukça güzel bir çözüm sunan vajina beyazlatma operasyonu, her ne kadar sonsuz bir etki sağlamasa da uzun bir süre bu sıkıntının üstesinden gelmenizi sağlayabiliyor.

Vajinanın dış kısımları hamilelik, çeşitli rahatsızlıklar, epilasyon uygulamaları, hormonal değişimler gibi sebeplerden dolayı zaman içerisinde kararma eğilimindedir. Bu kararmanın genellikle kalıcı bir şekilde gerçekleşmesi nedeniyle pek çok kadın cinsel hayatında mutsuzluklar yaşadığı da bir gerçek. Özellikle ülkemizdeki gibi esmer tenli kadınların yoğunlukta olduğu yerlerde bu sorunun daha sık bir şekilde ortaya çıkması, vajina beyazlatmayı önemli bir hale getiriyor.

Vajina beyazlatma uygulamasında bir lazer uygulaması gerçekleştiriliyor ve yaklaşık olarak yirmi dakika kadar süren operasyon sonucunda cilt üzerindeki kararmış bölgeler ortadan kaldırılıyorlar. Bu süre içerisinde herhangi bir ağrı ya da sızının olmaması sayesinde oldukça verimli sonuçlar alındığını da söyleyebiliriz. Zaten bu nedenle uygulama sırasında herhangi bir anestezi uygulaması da gerçekleştirilmiyor.

Koyulaşmanın temel sebebi olan melanosit pigmentinin tahrip edilmesi sayesinde sağlanan bu beyazlatma işleminde, bir seansta sonuç almak mümkün ve operasyonun ardından normal hayata dönüş için herhangi bir engel de bulunmuyor.

Lazer uygulaması haricinde bazı doğal yöntemler de bu iş için tercih edilebiliyor. Zeytinyağı veya limon suyu ile bölgeye masaj yapılması bu doğal yöntemler arasında fakat her kadında bu çözümün işe yaramaması nedeniyle lazere ihtiyaç duyulabiliyor. Hafif vakalarda ise bu yöntemlerin uygulanması çözüm almak için yeterli oluyor.

Vajina bölgesi ten rengi ile uyumlu olan kişilerin ise bu işlemi yaptırmalarına hiç gerek yok. Zaten koyulaşmanın gerçekleşmesi fiziksel bir görünüm değişikliği dışında cinsel fonksiyonların çalışması üzerinde de herhangi bir etkiye sahip değil. Bu nedenle kendinizi bu konuda rahatsız hissediyorsanız operasyona başvurabilirsiniz ancak bu işi başkaları için değil sadece kendiniz için yaptırmanız sizi rahatlatacaksa elbette çekinmeyin

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>