Tutkulu Kadınların Tutkuları

Şimdilerde kadınların yeni tutkusu şifalı taşlar ,metabolik faaliyetleri düzenlediğine,koşulsuz sevmeye,cesaret ve şans verdiğine inanılıyor.Bu yüzden kadınlar şifalı taşlara yoğun ilgi duyuyor.
Kadınlar ucuz plastik,imitasyon ve camdan yapılmış takıların yerine artık sağlık açısından faydası olduğuna inanılan vitrinleri süsleyen akuamarin, akik, amazonit, kehribar (para taşı), firuze, malakit ve turkuaz gibi taşlar gündemde.


Kadınlar ucuz plastik,imitasyon ve camdan yapılmış takıların yerine artık sağlık açısından faydası olduğuna inanılan vitrinleri süsleyen akuamarin, akik, amazonit, kehribar (para taşı), firuze, malakit ve turkuaz gibi taşlar gündemde.Sokak aralarında şifalı taşlar 5 liraya düşerken kehribar ise aynı pahalılıkta. Kehribarın ruhsal sağlılığı koruduğu melankolik etkiyi üzerinden alması dolayısıyla en çok tercih edilenler arasında.14 milimetrelik taşlardan oluşan 33’lük tespih fiyatı 4 bin 500 dolara kadar çıkıyor.Kehribarın 925 ayar gümüş kolyesi 500, bir adet tek taş fiyatı ise 450 liradan satılıyor.Kolye ucu, bileklik, kolye ve tespih  gibi şifalı taşların fiyatları ortalama 5-7 bin arasında değişiyor.

Daha öncelerde ,imitasyon,plastik,cam gibi ürünlerin yok sattığı dönemlerde şimdilerde şifalı  taşlar yok satıyor. Bu faydaların yanı sıra kadınları cezbetmesinden ve estetik açıdan da ilgi görüyor.

Şifalı Taşların İnanılan Faydaları:  Kehribar(para taşı): İsminden de anlaşıldığı gibi para ve bereket verir. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir. Ruhsal sağlığa iyi geliyor. Melankolik ruh halini önler. Bademciklere iyi gelir.Psikolojik takıntılara iyi gelmesi açısından önemli bir taş.

-Akik: Koşulsuz sevgi ve şarta bağlı olmayan sevgi verir. İradeyi güçlendirir. Ruhsal açıdan geliştirir. Metabolizmanın çalışmasını hızlandırır.

Akuamarin: Hafızayı güçlendirir,berrak ve açık bir bellek oluşturur. Gereksiz düşüncelerden arındırarak,belli bir konuya odaklanmayı sağlar. Mantıklı ve dengeli düşünme konusunda güzel bir etki oluşturur. Astım ve bronşite iyi gelir.Sindirimi kolaylaştırarak rahatlama hissi verir.

-Amazonit: Genel sağlık açısından önemlidir. Metabolizmayı düzenler.

-Firuze:Bedeni psikolojik açıdan düzenler,cinselliği güçlendirir.Cinsel sorunları giderici pozitif enerji verir. Taşıyana cazibe vererek cazibenin de nazara dönüşmesini engeller.

-Malakit: Radyasyon etkisine karşı korur. Nazara karşı koruyucu bir etkisidir.

-Sedef: Baş dönme rahatsızlığını gidererek hem fiziksel görme gücünü artırır hemde zihinsel görme gücünü artırır. Katarağa faydası vardır.

-Turkuaz: Boğazdaki kaşıntıyı ve öksürüğü azaltarak, vücudu dinçleştirir. Yaşlanmayı geciktirir.

-Yıldız taşı: Genel bir mutluluk hissi verir.

Tüm bu taşların kendilerine ait özellikleri var ve faydalı olduğuna inanılıyor. Ne olursa olsun ,nasıl faydası olursa önce zihnimizi temizlemeli,ve kendimizi sevmeliyiz. Kendinize iyi bakın:)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>