Siyah Noktalardan Doğal Formüllerle Kurtulun

Siyah noktalar güzelliğinize gölge düşürmesin. Bu yöntemler sayesinde siyah nokta sorununu ortadan kaldıracaksınız.

Siyah Noktalardan Doğal Formüllerle Kurtulun-1

Siyah noktalar, özellikle burun etrafında kümelenir ve yüzde rahatsız edici bir görüntüye yol açar. Elbette ki her kadın bu görüntüden kurtulmak ister.

Siyah noktalardan kurtulmak için pek çok medikal ve estetik yöntem olsa da servet harcamadan uygulayabileceğiniz doğal formüllerden de yararlanabilirsiniz.

Siz de siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız işte size evinizde uygulayabileceğiniz doğal tarifler…

Limon ve bal

Limonun yarısını kesip üstüne 3-4 damla bal damlatın. Bu limonu yüzünüze, özellikle de siyah noktalı bölgelere sürün. Bu karşımı yüzünüzde 5 dakika kadar kalsın, sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Fırçalayın

Daha önce kullanmadığınız yeni bir diş fırçasına bir miktar diş macunu sürün. Siyah nokta olan alanı ıslatın ve fırça ile küçük hareketlerle siyah noktalar gidene kadar ovalayın.

Elma sikesi ve karbonat

Elma sirkesi ve karbonat karışımını siyah noktalı bölgelere sürerek noktacıklardan kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi ve kil

Bir parça kozmetik kil ile bir miktar elma sirkesi ya da suyu karıştırarak oluşturacağınız maskeyi yüzünüze sürüp kurutun ve sonra maskeyi yüzünüzden temizleyin.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>