Sağlıklı ve Güzel Görünmenin Sırları

Daha sağlıklı görünmenin yanı sıra kendiniz için en uygun bakım ve güzellik uygulamaları hakkında deneme yanılma yöntemlerine vaktiniz yoksa biz size yardımcı olalım. Yaşlanma belirtileri, ayak sağlığı, ağız ve diş sağlığı, bedeninizin dinç olması, canlı ve genç bir cilde sahip olmak gibi birçok konuda işe yarayan etkili bakım önerilerimize göz atın!

Sağlıklı ve güzel görünmenin en önemli adımları herkesin bildiği gibi mutlaka bol sıvı tüketmek, spor yapmak, düzenli ve doğru bir beslenme planı uygulamak, ayrıca yeterli uyku uyumaktır. Bunların dışında sizler için hazırladığımız tavsiyeleri de mutlaka okuyun.

Yakını göremediğiniz için gözlük kullanıyorsanız gözleriniz olduğundan küçük görünebilir. Gözlerinizi büyük göstermek için maskarayı en az iki kat sürebilir ve göz makyajında koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

İngiliz tuzunun şişmiş ayaklarınıza çok iyi geleceğini biliyor muydunuz. Tuzu, büyük bir banyo kabının içindeki sıcak suya ekleyin. Ayaklarınızı suda bekletin. Rahatladığınızı göreceksiniz. Kolonya ile ovacağınız ayakların da ağrısı dinecektir.

Birçok ünlü bayanın da uyguladığı basit ve rahat bir gençlik iksirinden bahsedelim. Sırt üstü uyumak. Bakın hiç de zor değil, kırışıklıkların azalması için sırt üstü uyuyun. Oldukça etkili bir uyuma şekli olduğunu göreceksiniz.

Grileşmiş dirseklerinizi taze bir limonun yarısı ile ovun. Limonun doğal bir parlatıcı etkisi olduğu için dirseklerinizi parlatacaktır. Ancak işlem sonrasında mutlaka dirseklerinize nemlendirici sürün. Parlatalım derken dirsekleriniz kurumasın.

Kaşlarınızı alırken canınız çok yanıyorsa, bölgenin üzerinde biraz buz gezdirdikten sonra kaş alma işlemine başlayın.

Tırnaklarınız zayıf ve çabuk soyulup kırılıyorsa, çatlamalarını önlemek için tırnaklarınızda oje varken törpüleyin.

Birkaç damla güvercin ağacı yağı ile karıştırdığınız fondöten, yağlı ve sivilce problemi oluşabilecek cilt için faydalı bir hale gelir.

Sabahları kalktığınızda iyi uyumuş gibi görünmek için yorgunluğunuzu gizleyecek bir yöntem, gözlerinizin dış çevrelerine bir miktar kapatıcı uygulamanızdır.

Sabah ve akşam en az iki dakika fırçalayacağınız dişleriniz, güzel bir gülüşe sahip olduğunuzu gösterir. Bunun için en az üç ayda bir diş fırçanızı değiştirmelisiniz.

Rujlar diş çürümesine sebep olabileceği gibi dişlere bulaşan ruj, pek hoş bir görüntü de oluşturmaz. Bu nedenle ruju sürdükten sonra parmağınızı ağzınıza koyup dudaklarınızı büzdükten sonra parmağınızı çekerek ruj fazlalığını alabilirsiniz.

Kirpikleriniz ince ve hassas yapıda olabilir, kimi zaman dökülme de olabilir. Düzenli olarak badem yağı sürerek kirpiklerinizi besleyebilirsiniz. Kirpiklerin esnek ve güçlü olması için yatmadan önce vazelin de sürebilirsiniz.

sağlıklı-dişler

sağlıklı-dişler

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>