Saçlarınız İçin Basit Bakımlar

Saçlarınızı Koruyun

Elinize sürdüğünüz kremden saçlarınıza biraz sürerseniz elektiriklenen saçlarınızı toparlamış olursunuz. Kremi duş alırken veya sonrasında kullanırsanız saçlarınızı kuruttuktan sonra daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Saçınızın Hemen Yağlanması Önleyin

Duş alırken saçınızı tarayacaksanız çok sert taramak yerine daha yumuşak olarak tarayın. Saç kreminizi saçınızın tamamına uygulamak yerine ortadan uçlarına doğru uygulayın.

Saçlarınızın Dolgun Görünmesi İçin Bebek Pudrası

İnce telli saçlarınızı daha dolgun göstermek için bebek pudrası kullanabilirsiniz. Pudra saçınızdaki fazla yağı alıp daha gür ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Fazla kullanım saçlarınıza zarar verebilir.

 Saçlarınızın Dalgası İçin

Kurutma yapmadan önce saçlarınızı belli bir süre kendi haline kurumasını sağlayın, daha sonra kurutma yaptığınızda dalgalarınızın daha hacimli olduğunu göreceksiniz.

 Alnınızdaki Küçük Tüyler İçin

Eski bir diş fırçasıyla bu ufak tüyleri geriye doğru tarayın ve şekillendirici ile sabitleyin.

Kepek Sorunu İçin

Saçlarınıza şampuan uyguladıktan sonra nemli havlu ile kurulayın daha sonra da tarayarak kepekleri atın. Şampuanınıza elma suyu da ekleyebilirsiniz, yalnız bu karışımı uyguladıktan sonra saçlarınızı kurutmayınız.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>