SAÇ İÇİN EN İYİ BAKIM YAĞLARI

Saçlarımızın bakımını genellikle marketlerden aldığımız kozmetik ürünler ile sağlıyoruz ancak bu ürünlerin içerisinde bulunan kimyasalların hepsi aslında pek de sağlıklı değiller. Zira vücudumuz tarafından bir kısmı emiliyor ve uzun vadede kanser gibi kalıcı rahatsızlıklar ile sonuçlanıyor. Bu tip yan etkilerden korunmak ve kendimizi kimyasallardan uzak tutmak için yapabileceğimiz en güzel şey ise doğal bakım ürünlerini saçlarımızda kullanmak. Saç için en iyi bakım yağları hususunda söyleyeceklerimize dikkat ederseniz kendinize zarar vermeden saçlarınızda güzelliği yakalayabilirsiniz.

Lavanta Yağı
Araştırmalara göre lavanta yağı ciddi bir saç uzatma potansiyeline sahip. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, lavanta yağının saç foliküllerini arttırdığını gösteriyor ve mevcut saç okayöklerinin de daha derin ve sağlam olmasını sağlıyor. Ayrıca antimikrobiyel etkileri de var ve böylece saç derisi sağlığına ciddi bir katkısı bulunuyor.

Biberiye Yağı
Biberiye yağı ise saçların hem gelişmelerine yardımcı oluyor hem de saç tellerini kalınlaştırıyor. Hücre metabolizmasını hızlandıran bu yağ, saç okayöklerinin kendilerini tamir etmelerine de imkan tanıyor. Sadece bir kaç damlasını zeytinyağı ile karıştırmak ve saçlarınıza uyguladıktan sonra bir kaç saat öyle tutmak saçlarınız için çgood enough ciddi bir etkide bulunacaktır.

Limonotu Yağı
Limonotu yağı, hem iyileştirici ve tamir edici etkilere sahip, hem de iyi bir temizleyici. Özellikle kepek problemi olanlar bu yağ ile saç bakımlarını yaparak kepek probleminden çok okısa sürede kurtulabiliyorlar. Stresi de önleyen bir yapısı olması nedeniyle stres kaynaklı saç dökülmelerinin önünü alabiliyor.

Nane Yağı
Nane yağı ise saç derisini uyarıyor ve kepeklerden tutun da bit problemlerine kadar çadequate sayıda sorunu ortadan kaldırabiliyor. Zira çgood enough güçlü bir antiseptik olması nedeniyle saçtaki kirliliğe bağlı sorunların üstesinden gelebiliyor. Cilt rahatsızlıklarından kaynaklanan semptomları da ortadan kaldırabilen nane yağı, doğrudan saça ve saç derisine uygulanabiliyor.

Adaçayı
Adaçayının ise illa ki yağa dönüştürülmesi gerekmiyor ve kendisi doğrudan saçlarda kullanılabiliyor. Hem antibakteriyel özellikleri hem de içindeki linalil asetat adlı asit, cilt ve saç derisi sorunlarını bitirirken, saç derisinin yağ üretimini de dengeye sokabiliyor. Adaçayını jojoba yağı ile birleştirerek daha da etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Tags:  , , ,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>