Saç Boyama

Kuaför masraflarından ve harcanan zamandan kazanç sağlamak isteyen bayanların başvurduğu yegane yol evde saç boyamak. Ama evde saç boyarken, boya seçerken nelere dikkat etmeliyiz bu yazıda bunlardan bahsedeceğiz.

İLK OLARAK…
Daha önce hiç kalıcı boya kullanmamış bayanlara önerimiz yarı kalıcı ve geçici boyalar kullanmalarıdır. Kalıcı boyalar ortalama 20 yıkamada çıkar ve geçici boyalar ise 2-3 yıkamada tamamen saçlarınızdan çıkar. Boya rengi seçerkende ilk olarak saç renginizin birkaç ton açığı yada koyusunu denemelisiniz.

KARAR VERDİKTEN SONRA

SAÇLARINIZIN YAPISAL DURUMUNU İNCELEYİN…
Sağlıklı saçlara yapılan boyalar herzaman daha başarılı sonuçlar verir. Saçınızın sağlık durumuna göre boyama işlemini ertelemelisiniz. Saçınızda kırıklar varsa ve yıpranmış ve kuru ise erteleme yapmanız gerekir. Saçınız sağlıklı ise de boyamdan önce bir hafta kadar güçlendirici bakım ürünleri ile besleyiniz. Boyadıktan sonra da ayda 2-3 sefer bakım işlemini tekrarlayınız.

RENK SEÇERKEN…
Saç rengini seçmek en önemli noktadır. Bunu seçerkende en önemli etmen ten renginizdir. Sarı yada buğday tonlarında ki tenler için kırmızı,kızıl,kestane yada bakır önerilir. Cilt rengi beyaz yada kırmızı tonlarında ise de kül ve bej tonlarını deneyiniz.

BOYAYI KORUMAK İÇİN…
Güneş ışıklarından, havuz klorundan, saç kurutma makinesinden, saç şekillendiricilerden uzak durmak boyanın ömrünü uzatacaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>