Rugan Kullanmanın İncelikleri

rugan kullanımı
Her dönemde kullanabileceğimiz ruganlar nasıl kombinlenir?
Modası geçmeyen, kadınların olduğu kadar erkeklerin de şıklığına şıklık katan yegane parçalardan rugan. Annelerimizin de eski ayakkabılarının arasında bolca rugan görmek mümkün.Ayakkabılar, çantalar, kemerler, cüzdanlar ruganın göz alıcılığıyla vitrinlerde boy gösteriyor. Kimi zaman trend düşüşü yaşasa da her kadının dolabında mutlaka rugan parçalar vardır.

Gelelim rugan kullanımına…
– Rugan kurtarıcıdır, çoğu zaman sade bir kıyafetinizi rugan çanta ve ayakkabılarla bir anda hareketlendirebilirsiniz. Ancak kıyafetiniz zaten abartılıysa rugandan uzak durun.

– Tek renk ve süssüz ruganlar belki hala kıyafetinize uygun olabilir ama abartılı ve bol detaylı bir kıyafetle asla detaylı ruganları kullanmayın. Detaydan kastımız; zincirler, kurdeleler, fiyonklar, taşlar, metal zımbalar vs.

– Eğer kıyafetinizde 2’den fazla rengin kombinasyonunu kullanıyorsanız, birkaç rengin bir arada kullanıldığı ruganlardan uzak durun.

– Aynı şekilde ruganın parlak deri kıyafetlerle de kullanılması doğru değil.

– Evet dikkat çekmek güzel ama bu kadar parıltı ucuz algısı yaratabilir. Rugan zaten derinin üstüne bir tür kalın film çekilmesiyle yapılır. Siz bunu bir de deriyle kombin ederseniz pek hoş bir görüntü ortaya çıkmaz.

– Burada bir dip not düşmek gerekir. Böyle kalın bir tabakayla kaplandığı için rugan ayakkabıların hava geçirgenliği oldukça düşüktür. Dolayısıyla uzun saatler boyunca giymek sağlıklı değildir. Ayrıca deri ayakkabılara göre daha sert oldukları için rugan ayakkabılarınızın daha rahat olmasına da ayrı önem gösterin.

Rugan çantalara gelirsek
– Güzel büyük bir rugan portföy çantayla hem gündüz hem de gece şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Eğer tercihiniz büyük bir kol çantası ise yine bol detaydan kaçınmanız gerekir.

– Büyük çantalarda en güzeli ruganla başka bir malzemenin kombinasyonudur. Çantanızın üzerinde bulunan ufak rugan detaylar şıklık katabilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>