Patchwork Kırkyama Modelleri

patchwork kırkyama modelleri

Siz de evinizde patchwork var mı? Mutlaka hepimizin evinde yıllar öncesinde anneannesi, annesi ve teyzesinin ellerinden çıkmış oldukça zahmetli yatak örtüleri vardır. Patchwork bir yatak örtüsü yapmak en az 2 hafta süren bir işlemdir. Ne kadar özenle yapıldığını ve ince ince hesaplanması gerektiğini de görünce daha da değerleniyor.

Ancak herkesin harcı değil, çünkü ciddi bir sabır ve emek gerektiriyor. Kolayca pes edecekseniz hiç başlamamanız en iyisi. Ama kendinizde yapabilme gücünü görüyorsanız mutlaka uğraşın, ayrıca güzel bir anne-kız çalışması da yapabilirsiniz.

Tabii artık hiç bir moda tek seçenek üzerinde kalmıyor. Patchwork modası da yatak örtülerinden çıkıp tüm hayatımızdaki yerini aldı. Giyimden, evin her alanına aksesuarlara kadar kullanılabiliyor. Duvar kağıtlarından yapılmış pathwork de eğlenceli bir dekorasyon fikri! Farklı duvar kağıtlarını patchwork gibi kullanarak duvar dekorunuzu farklılaştırabilirsiniz.

Patchwork’un bir yansıması da tasarımlarda oldu. Artık pek çok tasarımda patchwork görebilirsiniz. Mobilyaların özellikle oturma gruplarının patchwork desenlileri kesinlikle hayret verici. Bu kadar zahmetli bir desenin tasarımda uygulanmış halleri ilginç değil mi?

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>