Örnek Bir Kadın Sanatçımız “Ajda Pekkan”

Yılların eskitemediği güzelliğiyle sahnelerde varlığını sürdüren güzel sanatçımız ajda pekkan ; 12 Şubat 1946’da İstanbul’da doğmuştur.Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı idi. Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük’te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçmişti. Tam adı; Fatma Ajda Pekkan.

Ajda pekkan  zamanın en meşhur gece kluplerinden biri olan çatı gece klubünde Los Çatikos topluluğu eşliğinde bir süre sahne çalışması yaptıktan sonra 1963 de Ses dergisinin, düzenlediği kapak yıldızı yarışmasında büyük bir derece elde etti.Bu yarışmaya katılanlar arasında Ediz Hun erkekler arasında birinci Hülya Koçyigit bayanlar da ikici ve Ajda pekkan ise bu yarışmada bayanlar da birinci olarak yarışmayı kazandı.Bu yarışmadan sonra yeşilcamdan dizi teklifleri alan pekkan kendisini sinemalarda ve tv ekranlarında da büyük ölçüde göstermiş oldu.

Bu yarışma ile dönüm noktası yakalayan pekkan kendisini profesyonel anlamda ifade etme olanagı yakaldı.Günümüzde insanlar şarkıcılıktan sinemaya transfer okmaktadır.Fakat Ajda Pekkan sinema ile başladıgı hayatından sahnelere transef olmuştu. Çokta iyi yapmıştı. Bana göre müzikte sinemlardan çok daha başarılı.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>