Örgünün Püf Noktaları

 

Örgümüzün kalitesi hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz konularda biri de örgünün ne kadar sık oluşudur. Örgünün çeşidine göre sık yada gevşek olması gereken örgünün kalitesine karar verirken örgü örneği yada modelinden edineceğimiz bilgiye göre birim alandaki (10cm x 10cm örneğin) ilmek sayısına bakarak el alışkanlığımızı değiştirmemiz gerekebilir.

Bir modeli istediğimiz bir bedene göre örerken ilk dikkat edilecek konu beden sahibinin ölçüleridir. Kol, yaka, omuz, koltuk altına kadar olan boy gibi ölçülerin önceden alınması sizin yararınıza olacaktır. Bu ölçülerin yanında beden sahibinin kullandığı benzer bir giysiyi de ölçü almak için kullanabilirsiniz. Eğer örgü konusunda yeni iseniz örneğinizle aynı bedeni örmenizi tavsiye ederiz. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise yukarıda bahsettiğimz örgü kalitesidir.

Örgülerimizi, çeşidine göre, ütülemek ve uygun şekilde katlamak daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Yalnız ütülerkende ipin etiket bilgilerine dikkat etmek gerekir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>