NASIL İYİ BİR EŞ OLUNUR?

Kadın veya erkek olmanız farketmez, kendinize nasıl iyi bir eş olunur sorusunu sormaya başladıysanız doğru yoldasınız demektir çünkü evliliklerde her iki tarafın da bir uyum içerisinde olması, evliliğin selameti açısından oldukça önemli. Uzmanlar birbirine uyum sağlamak için çaba göstermeyen, iyi bir eş olmayı önemsemeyen çiftler arasındaki ilişkinin zamanla adeta bir okayöle ilişkisine dönüşmeye başladığını belirtiyorlar ve bu nedenle iyi bir eş olmak için bazı temel kurallara riayet etmek gerekiyor.

İyi eşler arasındaki en önemli bağ, sosyal çevrelerine dair olan bağdır. Eşlerden her ikisi de bir diğerinin arkadaşlarından nefret ediyor, onları eleştiriyor ve şikayet ediyorsa, ilişki daha iyiye gitmeyecektir. Çünkü insanlar sosyal varlıklardır ve bu sosyalliğin sadece iki eş arasında sınırlı kalması, daha geniş bir arkadaş çevresine yayılmaması, maalesef beraberinde problemleri getirir ve çiftler arasında anlaşmazlıklar artar.

Evliliklerin bir zaman sonra monoton bir hal aldıkları kesin. Fakat bu monotonluk kader değil çünkü arada bir sürprizler yaparak ilişkinizi canlı tutabilirsiniz. Bu sürpriz illa ki bir demet çiçek veya çikolata olmak zorunda da değil. Daha önceden helloç gitmediğiniz yerlere gidebilir, yapmadığınız şeyler yapabilir, onun senelerdir çadequate istediği hayalini gerçekleştirmesine backyardımcı olabilirsiniz. Bu tip küçük sürprizler ilişkinizin daha dinamik bir hal almasını sağlayacaktır ve bu nedenle kesinlikle es geçmemeniz gerekenler arasında.

Ülkemizde duyguları dile getirmek nedense biraz garipsenir ve insanların hissettiklerini aktarmaları oküçüok görülür. Halbuki duygularımızı, sevinçlerimizi ve üzüntülerimizi doğru bir şekilde aktarmak, hem bireyler arasındaki ilişkileri güçlendirmektedir hem de samimiyeti arttırmaktadır. İyi bir eş olmak için eşinizle iletişiminizin mükemmel bir uyum içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Eğer onunla benzer frekansları yakalayamıyorsanız maalesef ilişkinin gidişatı iyiye olmayacaktır.

Eşinizi değiştirme düşüncesini bir kenara bırakmanız ve kendinizi de değişmeye zorlamamanız gerekiyor. Zira insanlar yetişkinliklerinde artworkıokay değişmezler ve onları oldukları gibi kabul etmeniz gerekir. Pek çadequate kadın ve erkek, evliliğin ardından eşinin hayat alışkanlıklarını değiştirebileceğini düşünüyor ancak bu hayalden öteye gitmediği gibi çiftlerin arasını da bozuyor. Dolayısıyla eşinizi olduğu gibi kabullenmenin yollarını aramalısınız.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>