Meme Operasyonları

meme operasyonları

Günümüzde artık çok farklı meme operasyonları gerçekleşmektedir. Bunlardan en önemlisi ise hiç şüphesiz meme büyütme (protez) operasyonudur. Peki nasıl yapılır bu operasyon?

Meme büyütme isminden de anlaşılacağı üzere memenin hacmindeki artışı sağlamaktır. Güzellik ve estetik uğruna tonla para harcamaktan çekinmeyen bayanların en çok  tercih ettikleri operasyonlardan biridir.

Meme büyütme,hacmi az olan veya doğum ve emzirme esnasında meydan gelen çatlamalar ve sarkmalardan dolayı oluşan doku kaybından kaynaklanan bir durumdan dolayı yapılır. Meme protezi yapılarak meme istenilen hacme getirilir. Meme kendini 18 yaşında tamamlar ve bu operasyondan sonra yapılır,ayrıca bayan hamilesi ise hamile iken de bu operasyon yapılabilir bu şekilde kişinin süt vermesinde de bir sorun görülmez.

Meme büyütme kişinin kendi dokuları ile büyültülebilir. Ameliyat ameliyathanede de genel anestezi şeklinde uygulanır 1-2 saat sürebilir.

Meme ameliyatı yaptırmak isteyenlerin öncelikle danışması gereken kişi plastik cerrahidir.Ameliyat öncesi ve sonrasındaki durumlar dikkatle incelenmeli ve bu konuda duygusal bir kararlılık göstererek her türlü sonuca açık olunmalıdır. Bu şekilde herhangi bir komplikasyona karşıda cerrahi bir uzmandan da yardım alınabilir.

En çok meme büyütme olarak hangisi tercih edilir?  Silikonla meme büyütme kullanılan protez tipi ile bağlantılıdır. Fakat son zamanlarda en çok tercih edilen meme büyütme damla protezdir. Ortada görünen bir gerçek vardır ki meme yuvarlak değildir alt tarafa doğru eğilimlidir. Bu durumu da kaldırmak için anatomik protezler üretilmektedir.

Ayrıca hazır dolgu ile de memeler büyültülebilir.Sadece 45 dakikalık bir operasyon sonucunda göğüsler istenilen hacme ulaşır. Macrolane adı verilen bu özel dolgu hastaya enjekte edilir. Son derece basit bir işlem olup ,kalıcılık süresi 1,1,5 yıl arasında değişir. Lokal anestezi sonrasında hafif kızarıklık olur ve buda 1 hafta içinde geçer.

Kadınlar neden meme büyütme ihtiyacı hissederler? Güzelliğe ve estetiğe önem veren bayanların bir çok sebebi olabilir bunlardan en önemlisi ise doğum ve emzirme sonrası memelerde gelen doku kaybı ve sarkmadır. Ayrıca kanser tedavisinde oluşan meme rekonstrüksiyonunda dan  bu yönteme başvurulur.

Fakat ne olursa olsun hangi sebeble olursa olursa olsun kadınlar güzel olmayı hakediyorlar.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>