Mehmet Öz’den Zayıflama Yöntemleri

mehmet öz’den zayıflama yöntemleri

Kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, perhiz yapanların ve kilosunu korumak isteyenlerin yapması gerekenlerin başında hareket etmenin geldiğini vurguladı,
Eğer kilo kaybetmek isteniyorsa ilk yapılacak iş, sabah kalkar kalkmaz hareket etmek. Bu hareket, çok basit esneme hareketleri dahi olur. Böylece kalori yakımı hızlandırılır. Sabah kahvaltısı yapmayanlar, hiçbir zaman uzun süreli ve etkili kilo veremez, mutlaka azda olsa bir şeyler yenmeli . yoğurtlu bal yiyebilirsiniz. protein açısından yumurta yenilebilir. Her sabah bunlardan birini mutlaka yiyin.
Uzun süre aç kalınmaması  gerektiğini belirten Öz, fındık, fıstık veya sebze, meyve gibi sağlıklı ve doğal besinlerin tercih edilmesinin önemli olduğunu belirtti.
Uyumadan 3 saat önce hiçbir şey yenmemesi, böylece daha rahat uyunabileceğini ve kilo almaktan korunabileceğini söyledi.
Mehmet Öz, tatilde insanlara bol bol spor yapmaları önerisinde bulunarak, ”Kilo kaybetmek, sadece sporla yapılamaz. Yemek miktarını da azaltmak gerekiyor. Başlangıçta perhiz daha mühim ama kilo verdikten sonra düşük kiloda kalmak için spor yapmak daha önemli” diye vurguladı.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>