Lazer Epilasyon

lazer epilasyon nedir

Kadınların en çok ilgilendikleri konulardan biride hiç kuşkusuz istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Bunun için tarih boyunca kadınlar çok değişik yöntemler kullansalar da kurtulmak pekte mümkün olmamış. Fakat gelişen bilim ve teknoloji elbetteki bu konuya da el atmış. Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak artık çok basit.

Peki nedir lazer epilasyon ve nasıl yapılır? Lazer epilasyonda kullanılan ışığın dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Lazer ısısı bu şekilde direk kıl köklerine işleyerek cilde zarar vermeden kıl kökünü yok eder.

Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Mutlaka çok deneyimli bir lazer merkezine yaptırmanız gerekmektedir. Doktor bile olmayan kişilerin  amaçları sadece ticari kazanç elde etmektir. Bu tür operasyonlar sonucunda kıl kökleri azalmamakla beraber aksine artabiliyor.Yada ciltte yada vücudun değişik bölgelerinde yanık izleri oluşabiliyor

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur? 12 yaşını tamamlamış ve koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Tüyleri sarı ve zayıf olan kimselerin tüylerine lazer etki etmediği için sonuçta vermeyecektir.

Gözleri gözlükle koruyarak ve göz kapakları hariç vücudun tüm bölgelerine lazer  uygulanabilir.

Lazer epilasyon sırasında ağrı hissedilmezken belki küçük bir plastik acısı olabilir. Lazer sonrasında kızarıklık olabilir fakat bu kızarıklık uzun süreli değildir  1-2 saate kadar geçer.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de lazer epilasyon tek bir seansta etki eder mi? Hayır kıl köklerinin aynı anda büyümesi gibi bir durum söz konusu  değilidir. Ve kıl kökleri lazer ısısından aynı oranda etkilenmeyebilir. Bu yüzden tek bir seanstan sonuç alınamaz.

Lazer epilasyon kıl köklerine kesin etki ederek yapılan araştırmalara göre bir daha çıkmadığı görülmüştür.  Bu şekilde bilimsel çalışmalar da göstermiştir ki kalıcı sonuçlar elde edilmektedir lazer epilasyon sayesinde.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>