Lazer Epilasyon Uzmanlık İster.

woman checking cellulite with magnifying glass, isolated on background

İstenmeyen tüylerden en hızlı şekilde kurtularak ışıl ışıl bir bir cilde kavuşmayı hepimiz istiyoruz. Bunun için en etkili yöntem olarak lazer epilasyon karşımıza çıkıyor. Bioritm Güzellik Enstitüsü lazer epilasyon yaptırırken bedenimizi işin uzmanlarına teslim etmemiz gerektiğine dikkat çekiyor.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmayı herkes ister. Bu amaçla son yıllarda en çok kullanılan yöntem ise lazer epilasyon olarak karşımıza çıkıyor. Lazer epilasyonun giderek daha çok rağbet görmeye başlamasıyla, yöntemi uygulayan firma ve kurumların sayısı da artıyor. Lazer epilasyon konunun uzmanları tarafından yapıldığında son derece güvenli ve etkili bir yöntem; ancak yanlış ellerde ve yanlış cihazlarla uygulandığında ciddi yan etkileri meydana gelebiliyor. Öte yandan yetkili olmayan kişilerce yapılan lazer epilasyon tedavisi etkisiz oluyor, kişi parasını ve vaktini boşa harcamış oluyor. Bu nedenle epilasyon yaptıracağımız yeri seçerken konunun uzmanlarına başvurduğumuzdan emin olmalıyız. Çekici fiyatlar karşılığında büyük hizmetler vadeden firmaları detaylıca soruşturmayı da ihmal etmemek gerekiyor.

En etkili iki yöntem: Lazer Epilasyon ve IPL

25 yıllık deneyimi ile Bioritm Güzellik Enstitüsü, cilt bakımı ve cilt sağlığı konusunda büyük bir titizlikle çalışıyor. Konunun uzmanlarınca uygulanan radyofrekanslı diod lazer epilasyon ve radyofrekanslı IPL, istenmeyen tüylerden kurtulmada en sağlıklı ve etkili yöntem olarak kabul ediliyor. Gücünü devrim yaratan Elos teknolojisinden alan lazer epilasyon ile çok hızlı ve güvenli sonuçlar alınabiliyor. IPL sistemi ise, Intensive Pulse Ligth (yoğun atımlı ışık) teknolojisini kullanırken, geniş spektrumlu ışığı sayesinde değişik tipte tüylerde başarı elde edilmesini sağlıyor. Her iki sistemde de tüm vücuda kolaylıkla uygulama yapılabiliyor. Ayrıca radyofrekanslı IPL ve lazer sistemleri açık tene de, bronz tene de uygulanabiliyor; böylece tedavi yaz aylarında da devam edebiliyor.

Seans sayıları kişiye göre değişiyor

Seans sayıları uygulama yapılan bölgeye, ten rengine, genetik ve hormonel özelliklere göre değişse de, Lazer Epilasyon ve IPL yöntemi ortalama bir vücutta 6-8 seans uygulanıyor. Bu süre koyu tenlerde ve yüz bölgesinde 1-2 seans kadar uzayabiliyor. Ancak, 4-6 seans sonunda uygulamanın etkisi açıkça görülebiliyor. Her bir seansın arasında 4-5 haftalık süreler gerekiyor. Epilasyona en çabuk cevap veren bölgeler, alt bacak, koltuk altı, göbek ve kol olarak sayılabilir.

Epilasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar

Epilasyon uygulamasından en az 1 ay öncesine kadar ve uygulama süresince tüyleri kökünden almaya yönelik ağda veya epilatör gibi işlemler uygulanmamalı.

Tedavi öncesi tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalı.

Tekrarlayan deri enfeksiyonu olan hastalarda uygulama öncesi tedavi yapılmalı. Düzenli ilaç kullanan kişilerde yan etkiler mutlaka sorgulanmalı.

Uygulama bölgesi temiz olmalı. Vücutta veya yüzdeki tüm kozmetik ürünleri ve makyaj temizlenmiş olmalı.

Epilasyon öncesinde test atışı yapılmalı. 24 ile 48 saat arasında vücudun reaksiyonu gözlemlenmeli ve kişinin epilasyon yaptırıp yaptıramayacağı buna göre belirlenmeli.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Bu reaksiyon 1-2 gün içinde geçmezse bir uzmana danışılmalı.

Özellikle radyofrekanslı diod lazer veya radyofrekanslı IPL cihazlarıyla yapılan epilasyon seansları sırasında aynı gün olmamak şartıyla hassasiyet oluşmadıysa ertesi gün, hassasiyet varsa 1 hafta sonra güneşlenilebilir. Lazer epilasyon seansları boyunca güneşlenirken yüksek koruma faktörlü iyi bir ürün kullanılması tavsiye edilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>