Lahana Diyeti

ocko9

Lahana diyeti çeşitli sebzelerle hazırlanan bir tür çorbadan oluşmaktadır. Kısa sürede kilo verdiren bu diyet diyetisyenler tarafından onaylanmasa da kadınların fazla kilolarını atmak için kullandıkları en popüler diyetlerden biridir. Fazlaca sebze yiyerek uygulanan lahana diyeti yanında bol bol su içilmelidir.

 

Malzemeler: 6 adet soğan, kereviz,1 büyük boy lahana, 2-3 yeşil biber, maydonoz, 1-2 domates, patlıcan,1-2 kabak, enginar, havuç biraz tuz, isteğe göre acı sos

Sebzeler ufak ufak doğranır, çorba olacak şekilde su ilave ederek düdüklü tencerede pişirilir. Daha sonra blendır da ezerek krema kıvamına getirilir.

Lahana Diyeti Programı

1. gün: İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve hazırladığınız çorba

2. gün: İstediğiniz kadar sebze (baklagiller hariç) ve hazırladığınız çorba

3. gün: İstediğiniz kadar sebze, meyve ve hazırladığınız çorba

4. gün:5 tane muz, 4 bardak süt ve hazırladığınız çorba

5. gün:300 gr. kırmızı et, 6 tane domates, hazırladığınız çorba

6. gün:İstediğiniz kadar yağsız kırmızı et, hazırladığınız çorba

7. gün:Esmer pirinç, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve hazırladığınız çorba

lahana-corbasi

Disiplinli bir şekilde uygulanan lahana diyeti sonrasında bir haftada yaklaşık 5-6 kg kaybedilebilir. Diyet sırasında ekmek,kızartma, diyet yiyecek ve içecekleri, alkol kesinlikle uzak tutulmalıdır. Çünkü bunlar yağ yapımını hızlandırır. Et yerine isteğe göre derisi alınmış, haşlanmış veya fırında pişirilmiş tavukta tercih edilebilir. Bu çorbanın kalori değeri çok az olduğundan aç hissedilen her zaman içebilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>