Küp Şeker

küp şeker

Evet küp şeker. Bu konuya değinmek istedik. Çünkü farkında olmamız gereken bir durum. Genelde hanımlar çay ikram ederken yanında toz şeker kullanmak yerine küp şekeri tercih ediyorlar. Nedenlerini araştıracak olursak; küp şeker toz şekere göre daha az kirliliğe yol açıyor. Nasıl kirlilik bu. Şöle ki toz şeker etrafa daha çok saçılıp; bil hassa çay içerken şekeri bardağa götürene kadar yolda baya mücadele ediyor. En dikkatli kişi bile kesin; şekerlikten bardağa kadar en az 10 adet toz şeker düşürmüş olacaktır.

Küp şeker ise şekerlikten alınıp direk olarak bardağın içerisine etrafa saçılmadan girmektedir. Küp şeker basit bi kavram gibi görünsede hayatımızda önemli bir yeri vardır. Küp şekerin kıymetini bilelim. Biz hanımlarda gündelik işlerde toz yerine küp şekeri tercih edersek ev kirliliğini biraz daha aza indirgemiş oluruz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>