Küçük Bir Bütçeyle Nasıl Güzel Olunur?

Pahalı ürünler için fazla bütçe ayıramıyorsanız mevcut imkanları kullanarak ya da küçük bir bütçe ile nasıl güzel olacağınız hakkında basit ama etkili güzellik yöntemleri önerebiliriz. Güzelliğinizi ön plana çıkaracak adım adım güzellik tavsiyelerimizi uygulayabilirsiniz.

1- Maskaranız kuruduysa, bitti sanıp çöpe atmayın. Alkolsüz tonikten 1-2 damla ekleyerek maskaranızı yeni almış gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2- Doğal tonlarda bir göz farınız yoksa, göz kapağınızın tamamına allık uygulayabilirsiniz. Abartıya kaçmadan hafif dokunuşlarla da allığı kolayca sürebilirsiniz. Böylece makyajınızla denge sağlayabilir, gereksiz masraftan da kurtulmuş olursunuz.

3- Temiz ve bakımlı olmanın en önemli aşamalarından biri yumuşacık ve mis kokulu bir cilde sahip olmaktır. Ne yazık ki vücudunuza en sevdiğiniz kokuyu bırakan pahalı vücut kreminiz bitti. Hemen hoş kokulu parfümlerinizden birini herhangi bir kokusuz nemlendirici ile karıştırın ve işte yeni kreminiz. Vücudunuzdan bu güzel kokunun yayılmasını istediğiniz yerlere basit yöntemle hazırlanan kremi hafif masaj hareketleri ile sürebilirsiniz.

4- Hızlı bir tazeliğe ihtiyacınız var ama parfümünüz bitti. Evdeki moda ve kozmetik dergilerini karıştırın. Sayfaların arasında pahalı parfümlerin deneme bantları olabilir. Hemen bileğinizin ve dirseklerinizin iç kısmına bantı sürebilirsiniz.

5- Bir avuç yulaf ezmesiyle nemli yüzünüzü hafif hareketlerle ovabilir, ılık ve ardından soğuk suyla durulayarak, eldeki imkanlarla peeling yapmış olursunuz. Bu sayede daha canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

6- “Bir kahvenin kırk yıl hatırı olur.” diye boşuna dememişler. Birçok derde deva kahve, uyumak istemeyenlerin iyi bir arkadaşı olurken, peeling ürünü olarak da bayanların çok işine yarayacak. Kahvenizi içtikten sonra fincanın dibinde kalan kahve telvesini parmak uçlarınızla ve hafif hareketlerle peeling olarak cildinize sürüp ovabilirsiniz.

7- Siyah saçlarda parlaklık için durulama suyuna birkaç damla sirke, sarı saçlarda ise limon suyu iyi gelir. Hem saçlardaki ölü hücreler temizlenir hem de ışığı yansıtacağı için daha parlak görünür. Bu ucuz yöntemi uygulayarak saçlarınızı canlı gösterebilirsiniz. Bunun için pahalı saç bakım ürünlerine de ihtiyacınız olmaz.

8- Kirpiklerinizi uzun göstermek için maskarayı sürmeden önce bir miktar toz pudrayı kirpiklerinize sürebilirsiniz.

9- Neredeyse her kadının yaşadığı bir kabus da acil işleri ya da özel görüşmeleri için hazırlanırken, en sevdiği ojenin kurumuş olduğunu görmektir. Ama üzülmeyin. Birkaç damla aseton damlatıp sallayın. Sulanan oje tırnaklarınıza daha kolay sürülecektir. Bu sayede yeni bir oje almayı da ertelemiş olursunuz.

10- Tonik gibi sıvı cilt bakım ve temizleme ürünlerini döktüğümüz pamuk topları sıvıyı fazla emebilir. Bu da ürünlerin çabuk bitmesine ve almak için yeni bir bütçe ayırmanıza neden olur. Bu nedenle pamuğu öncelikle suyla nemlendirip sıkın, ardından ürünü pamuğa az miktarda döküp cildinize uygulayın. Böylece ürünü ihtiyaçtan fazla kullanmamış olursunuz. Yeni ürün almak için de acele etmenize gerek kalmaz.

11- Pahalı maskeler yerine, aktardan ucuza alacağınız bir miktar doğal kili krem kıvamına gelecek kadar az suyla karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. Müthiş bir sıkılaştırıcı maske elde ettiniz. Evdeki sebzeler ya da buzdolabınızda size göz kırpan meyveler ile de maske yapabilirsiniz. Rendeleyeceğiniz salatalık ya da domates, bir kasede ezeceğiniz çilek de ideal cilt maskeleriniz olacaktır. Cildinize süreceğiniz rendelenmiş elmanın da sıkılaştırıcı etkisinden yararlanabilirsiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>