Kriz Evlilikleri Sallıyor!

kriz evlilikleri sallıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik kriz, evlilikleri de vurdu. Amerika’da evli çiftlerin oranı rekor düzeyde düştü.Amerika Birleşik Devletleri’nde 18 yaş üstü kişiler arasında yapılan araştırmaya göre, bu kişilerin sadece yüzde 51’i evli. Bu oran, son küresel ekonomik krizin doruğa çıktığı 2009’da yüzde 56’ydı.

Aile Kurumu Eriyor
Evli çiftlerin 1960’da nüfusun yüzde 72’sini oluşturduğu düşünülürse Amerika Birleşik Devletleri’nde toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumunun her geçen gün daha da zayıfladığı dikkat çekiyor.

Amerikalılar, artan hayat pahalılığının insanların evlenme planlarını ertelemesine yol açtığını kaydediyor.
Bu konuda bir kadın, “Evlilik, yüzükleri, törenleri falan düşünürseniz pahalı bir şey” derken bir erkes ise, “1970’lerde 80’lerde evlilik kurumu daha önemliydi. Şimdi iş ve kariyer ön plana geçti” diye konuştu.

Rapora göre, Amerika’da evlilik yaşı da kadınlarda 26 buçuğa, erkelerde 29’a yükseldi.
Bu Durumdan Endişelenmeyenler de Var
Raporu endişe verici bulmayan Amerikalılar da var.
Evliliğin artık insanların önündeki tek hayat seçeneği olmadığını savunan gençler, insanların kendilerini hem zihinsel, hem de parasal olarak hazır hissetmeden evlenmemesi gerektiğini savunuyor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>