Kıvırcık Saçların Bakımı

Kıvırcık Saçların Bakımı

Kıvırcık saçların bakımı da şekil vermesi de zordur. Düzleştiriciler zaman zaman imdadımıza yetişse de, nemli havalarda verilen şekli korumak zordur. Bu gibi şikayetleri olanlar için küçük detaylar, ve size yardımcı olacak öneriler

Düzenli şekil verilen kıvırcık saçlar bir süre sonra canlılığını ve parlaklığını yitirir. Bu yüzden kıvırcık saçlara düzenli bakım yaptırmak gerekir.Kıvırcık saçların beslenmesi ve nemlenmesi gereklidir. İster yağlı, ister kuru olsun önemli olan saç tipinize uygun şampuan kullanmaz önerilir. Olabildiğince bitki özlü şampuanlar kullanmaya özen gösterin. Bitki özlü şampuanlar kıvırcık saçların elektriklenmesini ve yıpranma düzeyini azaltır.

Diğer bir önemli nokta ise şampuan ve saç kremini uygulama sırasıdır. Düz saçlar önce şampuanı sonra saç kremini uygular. Ancak kıvırcık saçlar için bu doğru değildir. Önce saç kremini uygulanmalı ve saçın nemin arttırılmalıdır.
Son olarak da, en önemli unsur saçların canlı kalmasını ve parlak görünmesini sağlamaktır. Bunun içinde saçları soğuk suyla durulamak gerekir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>