Kitap Günlük

Çok sevdiğiniz eşiniz, dokunmaya kıyamadığınız çocuğunuz, çok yakın akrabanız, kapı komşunuz ya da en iyi arkadaşınız… Sizce sosyopat olabilir mi?

İsterseniz cevabını biz verelim, olabilir! Hatta hayatınızı bile mahvetmek üzere olabilir. Kendini bu kadar iyi saklayan, herkes gibi normal görünen, hatta karizmatik ve başarılı şeytanlar olarak belki de ilk defa duyacağınız birilerinden bahsediyoruz, “SOSYOPAT”lardan…

Vicdanı yok, pişmanlık ya da suçluluk hissi hiç yok… O yüzden her istediklerini yapabilirler.

Sosyopatlar, hayatta egolarını tatmin etmekten başka zevki olmayan, insanları küçük gören ve en kötüsü de vicdanı olmayan, duygu yoksunu kişilerdir.

“Nereden çıktı bu konu?” diyorsunuz belki de… İşte size okumak için tavsiye etmek istediğimiz bir kitap: Dr. Martha Stout, “Yanı Başınızdaki Sosyopat”

İnsanların neden iyi ya da neden kötü olduğuna ilişkin akılcı yaklaşımlar ve kötü olmanın sınırı olamayan sınırlar… İyi insanlara, kendilerini kötü olan sosyopatlardan nasıl koruyacağını, onları nasıl tanıyacağını gösteren ipuçları bu kitabın sayfaları arasında.

Psikolojik bir kitap olarak sunabileceğimiz “Yanı Başınızdaki Sosyopat” hakkında, sosyopatların iç dünyasına ürkütücü bir yolculuk da diyebiliriz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>