Kışa Girerken Yapılması Gereken Özel Bakım

kışın yapılması gereken özel bakım

Kadınların hayatında bakımın hep ayrı bir önemi olmuştur. Kadınlar bütün imkanları zorlarlar adeta bakımlı ve güzel olabilmek için ilkbahar,yaz ,sonbahar bakımı derken kışa girdiğimiz şu aylarda kış bakımını da unutmamak lazım.Peki nedir bu kış bakımı? İşte size bizden küçük tiyolar:)

1-Güneş kremi kullanılmalı:Güneş sadece yazın yakmıyor ve güneş koruyucu sadece yazın kullanılmamalı kış güneşine karşı alınacak en güzel önlem kaliteli bir güneş koruyucu almak ve hem yüzünüz için hem de kulaklarınız için:)

2- El bakımına dikkat:Soğuyan hava ile beraber sular da soğumaya başladı ve eller çatlamaya müsait bir hale geldi, bu yüzden yapılacak en iyi yöntem sert sabunlardan kaçınmak. Çünkü sert sabunlar eldeki nemi kurutur ve elin bakımsız ve kötü bir hale girmesine sebep olur bu yüzden elimizi sıvı sabunla yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici krem ile nem dengesini sağlamak gerekir.

3-Göz çevresi bakımı:Soğuyan hava aynı zamanda göz çevresini duyarlı bir hale getiriyor. Bu yüzden yapılacak en güzel yöntem göz çevresine güzel bir göz çevresi kremi uygulamak.

4-Pürüzsüz bir cilt: Kışın gelmesi aynı zamanda kuruyan cildin oluşmasına da neden olmaktadır.  Bundan kurtulmanın en iyi yolu masajdır,zeytinyağı hardal yağı ve badem yağı ile yapılacak masaj cildinizin eski ışıltısına kavuşmasını sağlar.

5-Saç ve dudak bakımı:Soğuyan hava saçlarınızı kurutacaktır.Bu yüzden kırılan ve yıpranan saçlarınızda özel bir bakım uygulamayı ihmal etmeyin.Dudaklarınızı yalamaktan ve yemekten kaçınmalısınız .

6-Tırnak bakımı:Tırnaklarınıza belli aralıklara tırnak yağı sürün ve bol su için.Çünkü vücut az su aldığı takdirde tırnakları zayıf bırakacak ve kırılmasına neden olacaktır.

7-Kuru bacaklar:Kışın duş alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kural suyun çok sıcak olmamasıdır.Çok sıcak suyla alınan duş vücudunuzdaki doğal yağları eriterek vücudunuzun nemsiz kalmasına neden olur kuru bacaklar ve kuru  gergin bir vücut.Bundan kurtulmak için vücut losyonları ile vücudunuzun nem dengesini ayarlamak .

Evet tüm bunlar bir yöntem fakat ne yapılırsa yapılsın insan önce kendini sevmeli ve önemsemelidir.Ve kendinizi yoğun ve stresli bir yaşamdan biraz da olsa uzak tutun ve bu yöntemleri uygulayarak önemli olduğunuzu hissedin.::)Kolay gelsin şimdiden:)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>