Kılcal Damar Çatlaması ve Lazer Tedavisi

Yanaklar, burun kenarları ve çenede oluşan kılcal damar çatlaması, yüz kızarıklığı ve ciltte kırmızı çizgiler şeklinde görülür. Deri altında genişlemiş olan damarların görünür hale gelmesi durumu, kılcal damar çatlamasıdır.

Güneşin zararlı ışınları, hormonal değişimler, kortizon içeren krem kullanımı, cildin hassasiyet derecesi, yaşlanma etkileri ya da doğum kontrol haplarının yan etkileri nedeniyle oluşabilen kılcal damar çatlaması, basit yöntemlerle önüne geçilebilecek bir sorundur.

Yüzde yaşlanma belirtisi olarak görülen kılcal damar çatlaması, burun ameliyatından sonra da ortaya çıkabilir. Lazer tedavisi uygulanarak, deri altındaki kılcal damar genişlemeleri önlenebilir.

Lazer tedavisi ile yüz ve bacaklarda oluşan kılcal damar çatlaması sorunlarına karşı başarılı sonuçlar alınabilir. Kozmetik amaçlı yapılan ve yüzdeki kılcal damar çatlamasını önlemeye yardımcı olan lazer tedavisinin yanı sıra kryoterapi denilen buz terapisi de zaman zaman tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Ancak başarılı bir tedavi olması ve etkili sonuç alınması için yüzdeki kılcal damar çatlaması sorununa karşı yapılacak tedavide, daha çok lazer ve ışık tedavileri kullanılır.

Soğuk jelle birlikte uygulandığı için düşük bir acıyla ve hızlı şekilde uygulanan lazer tedavisi ile etkin sonuçlar alınır. Tedavi sırasında dokular zarar görmez. Aynı zamanda doğumsal kırmızı lekelerde de etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>