Kan Şekeri Düştüğünde Ne Yapılır?

Hipoglisemi belirtileri ortaya çıktığında, yani kan şekeri düştüğünde ne yapılır? konusunu merak edenler için araştırdık. Düşük kan şekerinizi yükseltmek için şeker yiyin. Şekerli bir şeyler yiyerek ya da içerek kan şekeri seviyenizi normale döndürebilirsiniz. Bunun için kesme şeker ya da meyve suyu size yardımcı olacaktır. Sık sık kan şekeriniz düşüyorsa, hazırlıksız yakalanmamak için çantanızda şeker bulundurabilirsiniz.

Kendinizi fazla aç bırakmadan, ara öğünlerle ödüllendirebilirsiniz. Kilo problemi yaratmamaya da dikkat ederek, bir meyve, birkaç bisküvi ya da küçük bir sandviç yiyebilir ya da taze sıkılmış bir bardak meyve suyu içebilirsiniz.

Kan şekeri normal değerlerinin alt sınırı 75 mg/dl’dir. Kan şekeri seviyeniz bu değerden düşükse, normal değere yükseltmek için daha hızlı etki edecek başka şeyler yiyebilirsiniz. Hala düşük kan şekeri durumu devam ediyorsa, en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>