Kalın Kaş mı İnce Kaş mı ?

kaşlar

Kalın kaş yüzü ince gösterir

İnce kaşlar genelde yüze olgun bir ifade verir fakat kalın kaşlar ise yüzü olduğundan daha ince gösterir

Kaşlarınız, kişiliğinizi yansıtır; yüzünüzün ifadesini biçimlendirir. Kaşların şekli ve rengi bir kadının nasıl görünmek istediğini anlatır. Şekile sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Çok ince kaşlar genelde yüze olgun bir ifade verir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak gözünüzün ön plana çıkmasına neden olacaktır aynı zamanda yüzünüzü de ince gösterecektir. Hele ki yüzünüz geniş hatlı ise yuvarlak kaşlardan özellikle kaçınmalısınız. Eğer kaşınızın düzgün görünmesini istiyorsanız; kaşınızın üst hattını yumuşak uçlu kaş kalemleriyle belirginleştirin. Ardından kaş fırçasıyla tarayarak kalemin dağılmasını sağlayın, görünümü doğallaştırın. Eğer kaş fırçanız yoksa eski bir diş fırçasını kullanabilirsiniz.

Sedefli farlar kusurları ortaya çıkarır
Daha aydınlık ve etkileyici bakışlar için kaş ve göz arasındaki mesafeyi açmak gerekir. Bunun için en doğru yol, kaş altına açık renk far sürmektir. Çok koyu ve renkli farlar kullanmayın. Yumuşak tonlu renkler seçin. Fildişi, sütlü kahve, açık dore tonlu farlar tercihleriniz olsun. Soğuk tonlardan kaçının. Bu renkler gözünüzün altına yorgunluk izleri katar. Kahverengi bir farı kirpik diplerinize sürüp dağıtın bu hem kirpiklere hacim kazandırır hem de gözlerini vurgulanmasını sağlar. Eğer ki göz kapağınızda sarkma ve kırışıklıklar oluşmuşsa ışıltılı farlardan kaçının. Göz kapağının tüm kusurlarını sedefli ve ışıltılı farlar ön plana çıkarır. Mat tonlar tercihiniz olsun. Üst kirpiklerinize maskara sürün. Çok gerekmedikçe alt kirpiklere maskara kullanmayın.

Kaş yayı nasıl belirlenir?
KAŞINIZIN en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin.

Boyamak istiyorsanız önce tarayın
Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

Cımbızla almak en kolay yol!

Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin. Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin. Fazla kaçırmamaya dikkat edin! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>