Kadınlarda Kısa Saç ve Makyaj Uyumu

Dünya üzerinde yaşayan bütün kadınlar, sıkıntılı olduklarında da mutlu olduklarında da hatta güzel bir şeye ilk adımı attıklarında da öncelikle saçlarında değişiklik yapmak isterler. Kısa, uzun, düz ya da dalgalı saçlarıyla göz alıcı görünen kadınlar, giyim tarzlarında oluşturdukları yenilikleri de saçlarına yansıtırlar.

Saçlarda uygulanan hareket, renk ve modele göre makyajın da doğru uygulanması gerekir. Bakımlı olmanın en önemli kuralı olan güzel bir saç ve doğru uygulanmış makyaj ile bulunduğunuz her ortamda göz alıcı görünebilirsiniz. Bu nedenle yaşam tarzınıza göre belirleyeceğiniz saç ve makyaj uyumu, güzelliğinizi öne çıkaracaktır.

Kalıplaşmış düşünceleri yıkarcasına, kısacık saçlarla her yaşta güzel görünecek kadınlar, 40’lı yaşlarda bile bu saçla olduğundan genç görünecektir. Acil durumlarda, özel randevularda bile hemen yıkayıp, kuruttuktan sonra, ellerinizle yapacağınız küçük hareketlerle hızlı bir şekilde hazırlanmak için kısa saçlar ideal görünüyor. Yıka ve çık! Teninize uygun pembe ya da şeftali tonlarında bir allık ile hem yüzünüzün karakterini hem de yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Benzer tonlarda bir rujla hem doğal, dolgun dudaklara kavuşabilir hem de çekici görünebilirsiniz. Gözler öne çıkarılmak istendiğinde koyu göz makyajı ile dudaklardaki sadelik her zaman çok sevilmiştir.

Uzun, ince bir yüzünüz varsa çene hizasında kesilecek saçlarınıza hafif bir dalga vererek, yüz hatlarınızı toparlayabilirsiniz. Teninizden 1-2 ton koyu fondöten ile keskin, uzun ve geniş hatları daraltabilirsiniz. Ten rengine uygun göz altı kapatıcısı ile uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerini örtebilirsiniz. İri gözlere sahipseniz gözün iç kısmından, küçük gözleriniz varsa gözün dış kısmından kuyruğa ve hafif yukarı doğru göz kalemini çekerseniz, çekik gözlerle hoş bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Gözlerinizi vurgulamak, tüm dikkati gözlerinize çekmek istediğinizde, saçlarınızın ön kısmında uzun kaküller kesebilirsiniz. Bu, aynı zamanda yüzünüze hoş bir hava katacaktır. Saçın tamamında yüzü saran çene hizasındaki düz kesimler size yardımcı olabilir. Siyah renkte bir saçınız varsa, bu vurucu tonu gözlerinizde de kullanabilirsiniz. Kaş altında, açık ton bir far ile aydınlık katabilirsiniz. Kaşlarınız böylece kalkık görünecektir, göz bebeklerindeki ışığı da vurgulayacaktır. Bu şekilde gözler öne çıkarıldığı için dudaklarda zarif bir ton tutturmak ışıltınızı artıracaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>