Kadınlara Hukuki Destek Merkezi

kadınlara hukuki destek merkezi

kadınlara hukuki destek merkezi

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), Türk Hukuk Sitesi Kadın Hakları Çalışma Grubu tarafından kurulan ve yönetilen, sanal kadın destek merkezi.

KAHDEM, kadın hakları ihlalleri ile karşılaşan kadınların, internet ortamında, kimliklerini gizleyerek, sorunlarını paylaşmalarına ve Çalışma Grubu üyelerinin destek mesajlarına ulaşmalarına yardımcı olur. KAHDEM, 8 Mart 2007’de sanal destek vermeye başlamıştır. Birinci yıldönümünde, 8 Mart 2008’de yapılan toplantıda dernek kurma kararı alınmıştır. 2008 yılında kurulan Kadınlara Hukuki Destek Merkezi Derneği, uzun vadede yüz yüze destek verebilecek bir yapıya kavuşmayı hedeflemiştir. Derneğin kurucu ve şu anki başkanı Av. Habibe Yılmaz Kayar’dır. KAHDEM’e gönül verenlerin çoğu avukat, bir kısmı akademisyen, bir kısmı stajyer avukattır.

Üyelik Koşulları
Kadınlara Hukuki Destek Merkezi forum alanı, THS Kadın Hakları Çalışma Grubu Üyeleri tarafından, zor durumda olan kadınlara, kadın haklarına ilişkin problemlerinde önerilerde bulundukları tamamen ücretsiz bir iletişim platformudur.

Bu alana soru göndermek için site üyesi olmak gerekmemektedir. Alan kural ve ilkelerine uygun nitelikteki sorular KAHDEM editörleri tarafından onaylandıktan sonra alanda yayınlanır.

Yardım Alınabilecek Konular
KAHDEM kadınlara, boşanma, nafaka, çocuklukta görülen şiddet, evlilikte şiddet, cinsel taciz, tecavüz vb. gibi her türlü konuda gerek diğer kullanıcılar, gerekse kuruluş üyesi hukukçular vasıtasıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>