Kadında Cinsel İsteğin Düşmanı Tansiyon

Kadınlarda yüksek tansiyon cinselliği dogrudan ve negatif yönde etkileyen büyük faktörlerden birisidir. Araştırmalara göre cinsel sorunlar yüksek tansiyon hastası kadınlarda büyük orantıda görülmektedir.
Günümüzde yüksek tansiyon sadece erkeklerin cinsel isteklerini etkilediği bilinmekteydi ki buna bir de kadınların cinsel isteklerindeki büyük sorunun yüksek tansiyon oldugu eklendi.
Yapılan araştırmalarda yaşları otuzbir ile atmış arasında olan, dörtyüzonyedi kadın üzerinde yapılan tansiyonu yüksek olan kadınlarda cinsel işlev bozukluğu ihtimalinin normale oranla iki kat kadar daha yüksek olduğunu gösterdi.Buna ek olarak  ileri yaş ve iyi tedavi edilmemiş yüksek kan basıncının süresinin de kadınlarda cinsel işlev bozukluğunda negatif etkisi oluyor.

Kadınların cinsel işlevlerinin bozuk olması hem kendisi açısından hemde karşısındaki eşi açısından hayatta ciddi sorunlar oluşturuyor. Bu nedenle, uzmanlar tansiyonu yüksek olan kadınlarda cinsel düzensizliklerin tanınmasının ve tedavisinin kritik olduğunu belirtiyorlar.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>