Kadın Erkek Eşitliği

kadın erkek eşitliği

Tarih boyunca kadın erkek eşitliğini tartışmayan var mıdır? Çok merak ediyorum.Çocukluğumuzdan beri beynimize kazınan bir sorudur.Ama cevap hala bulunamadı.Sanırım kesin bir cevapta bulunamayacak.
Bence kadın ile erkek eşittir, ama farklıdır .Bu farklılık sadece kadının duygusallığından  yada acizliğinden kaynaklanan bir farklılık mı onu bilmiyorum?Bence tamamen toplum baskısından kaynaklanan bir durum aslında,ama bu konu bizi aşar diyorsanız derine dalmayalım:)kadın topluma göre nasıl olmalıdır?Evinde, çamaşırında, ütüsünde, yemeğinde erkek ise buzdolabında, televizyonunda, kumandasında… Kadın hep aciz hep duygusal olmalıdır çünkü toplum ona o kimliği vermiştir.Erkek ise duygusuz kaba umursamazdır,ancak bunlar olursa kadın, kadın olur. Erkek, erkek olur.Şimdi bu ince (!)detayları ele alırsak evet:
-Kadın romantik film izlerken gözyaşı döker erkek uyuya kalır.

-Kadın buluşma vaktine 1 saat geç giderken erkek tam saatinde orada olur,ve bunu gayet rahat bir tavırla yapar.

-Erkeğin el çantasında araba anahtarı, sandviç, kimlik, cüzdan vardır. Kadının çantasında ise yok yoktur.

Vesaire vesaire işte kadının yerildiği erkeğin övüldüğü farklar.Seçimi size bırakıyorum.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>