Kadın Cinayetlerinin Önüne Nasıl Geçilir?

Kadın Cinayetleri

Kadın Cinayetleri

Dur durak bilmeyen kadın cinayetlerinin nasıl sonlanacak?Son günlerde Manisa’dan gelen haber gündeme bomba gibi düştü.

İbrahim Etik (45) adlı kişi, evinde banyoda duş alan 2 çocuğunun annesi Şefika Etik’le (33) tartıştı ve kendisini aldattığını öne sürdüğü eşini sırtına ekmek bıçağını saplayarak öldürdü.

Cinayeti ve Şiddeti azaltmaya yönelik politikalar yürütmek başlıca yapılacak işlerden olmalı.Kadinsalblog olarak yapılan sizin için bu konuda bir araştırma yaptık.

Araştırmalar sonucunda kadınların şiddete maruz kalması ve cinayetlerin işlenmesi olarak kadınların boşanmayı istemeleri ve erkeklerin bunu kabullenmemesi bu durumun başlıca sebebi.

Kadınlar bu durumda boşanma isteklerini hayatları ile ödüyorlar bu durumda kadınların da boşanmaya haklarının olduğunu toplum artık kabullenmeli.

Her şeyden önce zihinler değişmeli ve medya bu konuda titiz davranmalıdır etiğe ve ahlaka uykun bir yayın anlayışı içinde bu tür haberlerin yayına verilmesi gerekmekte. Eğitim şart her yerde olduğu gibi.Özel hayatın gizliliği gibi bir çok ilkenin ihlali ile haber yapmak toplumun da psikolojisini bozmaktadır.

Kadinsalblog olarak tek temennimiz bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması ,kadınların korunması için caydırıcı yasalar çıkarılmalı, kadınları korumaya ve eşitliğe yönelik çözümler sunulmalı. Kadınlarımıza sahip çıkalım.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>