Kablosuz İnternet Kanseri Tetikliyor

kablosuz internet kanseri tetikliyor

Kablosuz internet kullanımının kanser hücrelerini  tetikleyerek çoğalmalarına neden olduğu ortaya çıktı. Türk bilim adamlarınca dünyada ilk kez yapılan araştırmada, elektromanyetik ışınlara ne kadar maruz kalınırsa hücrelerin o kadar hızlı çoğaldığı anlaşıldı. Kanserli hücreler üzerinde yapılan araştırmada, kablosuz internet kullanımının kanserli hücre sayısını belirgin şekilde artırdığı tespit edildi.

Farelerden alınan kan hücreleri 1, 2, 12, ve 24 saat süreyle radyasyona maruz bırakıldıklarında, daha sonra örnekleri alıp incelediklerinde kablosuz internetin yaydığı ışınlara maruz kalan kanserli hücrelerin daha da çoğaldığını tespit ettikleri açıklandı.

“Kanser hastalarının evlerinde kablosuz internet bulunuyorsa bundan zarar göreceği bilimsel olarak kanıtlandı.” Kanserli hücreler ne kadar radyasyona maruz kalırsa o kadar çoğaldığı ispatlandı.

Ömrü Kısaltıyor
Artan kanserli hücre sayısıyla geri dönülmez bir noktaya gelindiğini ve canlının yaşam süresinin kısaldığını belirtenNazıroğlu, “Biz elektromanyetik dalgaların kanserli hücreleri öldürdüğünü göstermek için çalışmaya başladık. Amasonuç tam tersi çıktı. Bu yönüyle çalışma dünyada ilk” diye konuştu. Nazıroğlu, çalışmanın uluslararası alanda büyük ilgi gördüğünü anlattı. 2006 yılı TÜBİTAKTeşvik Ödülü sahibi Nazıroğlu, 2008 ‘de de kablosuz internetin beyindeki hücreleri bozduğunu bilimsel olarak kanıtlayan ilk isim oldu.

4 metreye kadar etkiledi
Radyasyonamaruz kalma saatine bağlı olarak hücre sayısının giderek arttığını söyleyen Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, “Radyasyona 1 saatmaruz kalanlarda kanserli hücre sayısı yüzde 75, 2 saatte yüzde 85, 12 saatte yüzde 125 oranında artıyor. Bu, bütün kanser türleri için geçerli” dedi. Çalışmada yakınlık mesafesi üzerinde çalışmadıklarını ifade eden Nazıroğlu, “Ancak yaptığımız çalışmada ortalama mesafe 4metreydi” diye konuştu.

Sonuç çok çarpıcı
Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Karagöl bulgulara ilişkin, “Çok çarpıcı bir sonuç. Eğer öyleyse ciddi bir problem var demektir” derken, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta bu konuda yapılmış çalışmaların bulunduğunu belirterek “Ancak hangi dozda ne kadar etki yaptığı doğrulanmış değil” dedi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>