İYİ ÖPÜŞMENİN ALTIN KURALLARI

Pek çadequate birey maalesef iyi öpüşmenin sadece belli teknikler uygulandığında mümkün olduğunu düşünür ancak uzmanlar öpüşmenin kalitesinin onu gerçekleştirdiğiniz teknikten çadequate içinizden gelen duygular ve hijyen ile bağlantılı olduğunu belirtiyorlar. Dolayısıyla iyi öpüşmenin altın kuralları dediğimizde bunu öpüşme tekniği olarak değil, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olarak değerlendirmelisiniz. Teknik anlamda mükemmel öpüşüyor olabilirsiniz ancak nefesiniz kokuyorsa partneriniz için bu pek de güzel bir öpüşme olmayacaktır. Dolayısıyla işin biraz detay isteyen okayısımlarına değinmeye çalıştık.

Öpüşmeden önce ağız ve nefes kokunuz partnerinizi etkileyebilmeniz için çgood enough önemli. Bu yüzden ne yiyip içtiğinize dikkat etmeli, ağzınızdaki diş ve diş eti problemlerini tedavi ettirmeli, günlüokay ağız bakımınızı kesinlikle unutmamalısınız. Ülkemizde maalesef diş bakımı yeterince önemsenmiyor ve bunun sonucunda pek çok kadın ve erkeğin ağzı yahut nefesi kokuyor. Halbuki öpüşme sırasında kokular ciddi anlamda karşı tarafa rahatsızlıokay verebilirler ve çgood enough iyi öpüşmüş olsanız bile karşınızdaki kişi sizden hiç etkilenmeyebilir.

Öpüşmenin bir diğer kuralı ise bu işi aceleye getirmemektir. Özellikle geçmişte öpüşme deneyimi olmayanlar, kendilerini işin heyecanına kaptırıyor ve genellikle filmlerde gördükleri şeyleri taklit etme eğiliminde oluyorlar. Halbuki iyi öpüşmek için illa hızlı ve sert hareketlerde bulunmak zorunda değilsiniz. Bu süreci karşınızdaki kişinin dudaklarını keşfetmek olarak değerlendirin ve aceleye getirmeden, sakince bir başlangıç yapın.

Fransız öpücüğü ise bir efsanedir ancak pek çoğu için en azından ilişkinin başlangıcında pek kabul edilemezdir. Bu nedenle onu öpüşmenin zirve noktası olarak kabul etmekten vazgeçin ve uygun an gelene kadar uygulamaya kalkmayın. Zira bu öpücük taraflar arasında iyi bir senkronizasyon ve samimiyet gerektirdiğinden chickenüz hazır olmayabilirsiniz.

İlk defa öpüşecek olanlar özellikle dişlere dikkat etmeliler çünkü genellikle ilk öpüşmelerde dişlerin birbirine çarpması sıokay görülen bir durumdur. Acelecilik ise bu diş problemini daha da mümkün hale getirir. Öpüşmeden önce yaklaşma hızınızı iyi ayarlayın ve dudaklarınızı biraz daha öne çıkartın.

Herkes öpüşme sırasında gözlerin kapatılması gerektiğini düşünür ancak bazıları gözlerin açık olmasını da sevebilir. Dolayısıyla her defasında gözlerinizi kapatmayın ve partnerinizle göz göze olmaya çalışın.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>