İLK RANDEVUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İlk randevu ya da diğer adıyla ilk buluşma, ilişkilerin başlangıcındaki temel taştır denilebilir ve bu günün başarılı bir şekilde atlatılması, ilişkinin salahiyeti açısından büyüokay önem taşımaktadır. Pek çgood enough kadın ve erkek maalesef ilk randevuda uygunsuz davranışlar sergiledikleri için güzel bir ilişki fırsatını kaçırıyor ve bu yüzden sizler için ilk randevuda dikkat edilmesi gerekenler üzerine makalemizi hazırladıokay.

Öncelikle ilk randevunun iki tarafın da birbirini tanıması için bir fırsat olduğunu unutmayın. Bu nedenle çgood enough klas bir mekanda buluşmadığınız sürece günlüok, doğal halinizle ancak bakımsız olmadan onun karşısına çıkmalısınız. Aşırı makyajlı, ağır giyimli ve yapay mimikler ile ilk randevunuza gitmeniz, karşı tarafta kasıntı birisi olduğunuz intibasını bırakacaktır ve bu nedenle negatif bir etki oluşturabilir. Çok bakımsız da gitmeyin elbette, doğal ama hoş görünen bir hal ilk buluşmanızda yeterli olacaktır.

İlk randevuda her iki taraf da genellikle ilgisini çeken konulardan konuşmaya çalışır ancak her zaman tam olarak ortak noktalar bulunamaz. Dolayısıyla ortak nokta oluşturmak için fikir sahibi olmadığınız konularda sohbet etmeye ve bilgili gibi görünmeye çalışmamalısınız. İlk hedefiniz arada bir konu değiştirerek hangi hususlarda benzer ilgilere sahip olduğunuzu görmek olmalı.

Siz ne kadar karşınızdaki kişi hakkında olabildiğince kişisel bilgiler elde etmeye çalışıyorsanız, o da sizin hakkınızda daha fazla kişisel veri istiyor. Lakin bunu yaparken sürekli olarak kendinizden konuşmaktan kaçınmalı ve biraz ona da konuşma payı bırakmalısınız. Devamlı anlatmak yerine bu tanıtımların bir sohbet içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Zira mülakatta değilsiniz.

Sohbetler sırasında bu iletişimi sağlamanın en kolay yolu, ona sorular sormaktır. Ancak devamlı sorular sorarak bunaltmayın da çünkü bu defa sorgu seansı yapıyor gibi görünebilirsiniz. Mümkün mertebe onu rahatsız etmeyecek kişisel sorular sorun ve ilk randevuda hemen eski ilişkileri, aile sıokıntıları, maddi durumu gibi konulara girişmekten kaçının.

Randevunuz sırasında gülümsemeniz karşınızdaki kişinin gönlünü alabilmeniz için gerekli. Bu nedenle somurtkan, aşırı ciddi bir duruş sergilemekten kaçınmalısınız. Pozitif insanların karşı tarafta daima pozitif bir etki yaratacaklarını, olumsuz duran insanların ise iticilik kaynağı olduklarını unutmamalısınız.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>