İlk İlişkide Ağrı

bayanlarda ilk ilişkide ağrı

Bazı kadınların yaşadığı ağrılar yüzünden seks yapamayabilirler. Bunun başlıca sebebi kadının vajinusmus denilen bölgede yaşadığı ağrıdır ve bunun başlıca sebebi ordaki kasların sekse izin vermemesi, kasılmasıdır. Başlıca nedeni kişinin kendini rahat hissedememisinden dolayıdır. Bu konuda kadına ilk yardım edecek kişi kendisidir. Tabi partnerinde ona bu rahatlığı sağlaması büyük önem taşır. Kadının rahat bir seks yapması için kendini rahat ve mutlu hissetmesi şarttır.

Ve bir kadın bir erkeğin uyarılmasından 4-5 kat daha fazla uyarılmaya ihtiyacı vardır. O yüzden bu konudada yine partnerine büyük iş düşmektedir. İlk ilişki sırasında kadının kasılmasının başlıca nedenleri ilk ilişki ağrı hikayeleridir. İlk ilişkide sadece esnek olan zarlar yırtılmayabilir. Ve kadın rahat bir ilişki yaşarsa herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Vajinusmus bebeğin kafasının çıkabileceği bir yapıdadır.

İlk ilişkide ağrıyı azaltmak için öneriler

1- Öncelikle ilişki olmayacağını kabul etmek ve çiftlerin vucütlarını tanımaları için belli bir sürenin geçmesini sağlamak gereklidir. Bir hafta boyunca birbirinizi vucudunuz tanıyın. Zevk aldığınız yerlerinizi öğrenin. Losyon gibi daha da zevk verecek şeyler kullanabilirsiniz.

Bunları haftada 2-3 defa yaparak vucudunuzu tanıyabilir ve hassas noktalarınızı öğrenebilirsiniz. Nasıl tatmin olduğunuzu öğrenin. Zamanla bir parmağınızı vajinaya doğru kaydırın. Sizin uyarılmanız ile ne kadar genişlemiş olduğunu faredeceksiniz. Daha sonra 2 yada 3 parmağınızı kullanmayı deneyin. Sonra bunu partneriniz ile deneyin fakat ilişkiye girmeyiniz. Böylece onla birliktede kendinizi rahat hissedebileceksiniz. Zamanla ondan parmağını kullanmasını isteyin fakat kontrolun sizde olacağını sizin istediğiniz doğrultusunda yapması gerektiğiniz bilsin. Kendinizi hazır hissettiğiniz zamanda üstte çıkıp kontrolü ele alıp deneyin.  Üstte olmak kontrolü elinize almanızı sağlayacaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>