İdrar Kaçırma

idrar kaçırma

idrar kaçırma tedavisi

İdrar Kaçırma Sorunu

Türkiye’de 9 kadından 1’i idrar kaçırma sorunuyla karşılaşıyor. Fakat bunların yarısı kendilerini çaresiz hissettikleri için yarısı isede utandıkları için bu sorunlarının üzerine gitmiyor.

Hayatı zorlaştıran bu hastalığın başlıca neden pelvik organ sarkması olduğu belirtiliyor. Pelvik organ sarkmasının başındada doğum geliyor. Bunun yanında gebelik, genetik yatkınlık,menopoz, obezite, ağır kaldırma, kronik öksürük ve ciddi kabızlık başlıca sebeplerindendir.

Kadınlar için büyeyerek artan bir sorun haline gelebilen idrar kaçırma hastalığı için Türkiyede sadece dokuz kadından biri ameliyat oluyor ve bunların üçte birini  tekrar ameliyat için başvurduğunu belirtti.

Ayrıca bilinmelidir ki idrar kaçırmanın tek sebebi yoktur. Alzheimer ve Parkinson hastalıklarının ilk belirtileride olarakda idrar kaçırma kaçırma karşımıza çıkabilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>