Her Derde Deva Çikolata

İçimizde sıcacık mutluluk hormonunun yayıldığını hissederken, phenethylamine (PEA) maddesi içeren çikolatayı yiyerek birçok hastalığa karşı korunduğumuzu biliyor musunuz?

Her derde deva çikolata, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayarak, ağrılarınızın dinmesini ve mutlu olmanızı sağlar.

İçeriğinde bulunan fosfor, kalsiyum, çinko, magnezyum, demir, bakır, protein gibi maddeler nedeniyle hem diş minesini hem de kanser ve kalp hastalıklarına karşı bünyeyi koruyor. Cildi ve kemikleri de besleyen bu tatlı canavar, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde kanserle mücadelede yardımcı oluyor. Kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendiriyor.

Kolesterol seviyesinin artmasına neden olmuyor, tansiyonu düşürmede fayda sağlıyor. Bu nedenle çikolataya, beslenme alışkanlıkları arasında yer veren kişilerin, kalp krizi ve felç riski de önemli oranda azalıyor. Çikolata, stresten arınmayı sağlayan potasyumu da içeriyor.

Vücutta demirin absorbe edilmesini sağlayan bakır da çikolatanın içeriğinde yer alıyor. Böylece çikolata cilde, damarlara ve dokulara faydalı oluyor.

Çikolatanın faydaları saymakla bitmez. Gün içinde ve her gün az miktarda çikolata yemek, kanda pıhtılaşmayı da önlüyor.

Günlük beslenme içerisinde az miktarda kakao içerikli çikolata tercih edebilirsiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>