Hem Kanserden Hem De Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

hem kanserden hem de fazla kilolardan kurtulun

Dengeli beslenmek hayatın en önemli şartı. Aynı zamanda Kanser riskini azaltıyor  uzmanlar  ise bu konuda sürekli araştırma üzerine araştırma yapıyorlar.

Varılan en önemli sonuç ise vücut ağırlığının azaltılması ile beraber  mümkün olduğunca kırmızı etten ve yağlı yiyeceklerden korunmak.

Yiyecekleri hazırlarken kızartma, kavurma, tütsüleme yerine ızgara, fırında, buğulama ve haşlama gibi pişirme yöntemlerinin denenmesi sağlık açısından önemli.

Ayrıca turşu ve salamura gibi yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini vurgulayan uzmanlar ne kadar az tuz o kadar sağlıklı yaşam diyorlar.

Meyve ve sebze ise sağlıklı hayatın vazgeçilmezleri arasında en az 3-5 porsiyonla beraber posalarının da tüketilmesi gerekiyor.

Ve yürüyüş, kanser riskini azaltmak istiyorsanız en az 30 dakika yürüyün ve en az hafta da 2 kez. Bisiklet,yüzme,pilates gibi sporlarında sizin için faydası olacak.

Önemli bir ayrıntı da var ki alkolden kaçınmak. Unutmayın ki giden sağlık bir daha asla geri gelmeyecektir. Sağlıklı ve uzun yaşamanız dileğiyle.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>