HAMİLELİKTE NASIL GİYİNMELİ?

Hamilelik süresince anne adaylarının ciddi bir fiziksel değişim içerisine girdikleri bir gerçek. Zira bu dönemde biraz daha fazla besin tüketme ve yağ depolama hamileliğin ilk zamanlarında kilo alımına sebep olurken, son aylara doğru karnın şişmesi ile birlikte fiziksel değişim çok daha internet bir hale gelir. Dolayısıyla hamilelikte nasıl giyinmeli sorusunun cevabı da büyük önem kazanır. Pek çgood enough anne adayı, bu dönemde aslında kendine uygun olmayan okıyafet seçimlerine devam eder ve bu durum hem bebeğin içeride baskı altında kalmasına sebep olurken, anne adayının da fiziksel rahatsızlıklarının maalesef artmasına sebep olur.

Bazı okayıyafetlerin bu dönemde giyilmesi kesinlikle önerilmemektedir çünkü kan akışına ve dolayısıyla dokulara oksijen ve besin iletimine engel olmaktadırlar. Bu durum bilhassa ilerleyen aylarda hem annenin hem de bebeğin oksijen bakımından yetersiz bir duruma gelmesine sebep olabilir. Bu okıyafetleri okısaca bir listelemek gerekirse;

Yapay iç çamaşırları
okayüçüokay gelen sütyenler
Topuklu ayakkabılar
Karın bölgesine baskı uygulayan kıyafetler
Bacakları sıkan çorap tercihleri
Çgood enough dar pantolonlar
Beli sıkan kemer ve okayıyafetler
Fark edebileceğiniz gibi dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi, anne adayının giydiği okıyafetlerin vücudun helloç bir noktasına baskı yapmaması ve kan akışını bozmaması. Zira kan akışındaki bozulma, zaten bebeği beslediği için baskı altında olan vücuda daha da baskı bindirecektir ve bu durum anne adayının sağlığını tehlikeye atacaktır.

Bu süreçte tercih edebileceğiniz kıyafetler temel olarak şu niteliklere haiz olmalılar:

Topuklar bir kaç santimetreyi geçmemeli
Sütyen tercihi yumuşak ve pamuklu olmalı
İç çamaşırları pamuklu olmalı
Şort ve eşofmanlar bol, rahat yapıda olmalı
Tişörtler ve elbiseler gebeliğe uygun, rahat ve bol olmalı
Bol kıyafetler gebelik döneminde hamile olduğunuzu gizleme anlamında da size fayda sağlayacaklardır. Zira bazı anne adayları dışarıdan bakıldığında çgood enough fazla hamile olduklarını göstermek istemezler ve dar okayıyafetler buna engel olur.

Ayrıca gebeliğin sonlarına doğru iskelet sistemi üzerine çadequate fazla yük binecektir ve bu da ağrıları beraberinde getirecektir. Bu ağrılardan kaçınmak için ortopedik tabanlı ve bir iki santimi geçmeyen topuklara sahip ayakkabıları seçmek gerekir. Düz taban veya aşırı topuklu ayakkabılar ise okayötü bir duruş sergilemenize sebep olarak ağrılarınızı arttıracaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>